Ziepniekkalnā jaunu vīrieti izglābj no drošas nāves

Ilustratīvs attēls © F64

Rīgā, Ziepniekkalnā, ir kāda iela, kas, pēc iedzīvotāju teiktā, ugunsnelaimes pievelk teju ik brīdi. Šoreiz desmit kvadrātmetru platībā uzliesmoja kāds dzīvoklis, vēsta "Degpunktā".

Ugunsdzēsēji cilvēku no degošā mitekļa izglāba, izmantojot izbīdāmās kāpnes. Līdztekus no ēkas glābēji evakuēja vēl trīs cilvēkus.

“Cilvēks ir izglābts. Dzīvoklī tika konstatēts, ka deg sadzīves mantas - dīvāns un drēbes. Diemžēl dzīvoklī nebija uzstādīts dūmu detektors un atrasti daudzi izsmēķi. Iespējams, ka ugunsgrēks izcēlies no neuzmanīgas smēķēšanas,” sacīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Rīgas 2. daļas komandieris Ivo Bendrats.

Kā stāsta kaimiņiene, šī neesot pirmā reize, kad vīrietis ar savu neapdomīgo rīcību pakļauj briesmām gan sevi, gan visus apkārtējos. Ugunsgrēks konkrētajā dzīvoklī bija izcēlies jau gada sākumā. Iemītnieks, iespējams, nav bijis skaidrā prātā.

Vietējie cer, ka jaunais vīrietis pēc atlabšanas būs guvis mācību un mainīs paradumus.

Citi

Lai tuvotos Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem vides un klimata mērķiem, no šī gada bioloģisko atkritumu šķirošanu visā Latvijā ir obligāta, tomēr līdzšinējā Rīgas pieredze, kur šķirošana bijusi obligāta jau kopš 2021. gada, liecina, ka var šķirot, bet var arī nešķirot, vēsta "Aizliegtais paņēmiens".

Svarīgākais