Visā valstī dzīvos vien 78 000 Latvijas iedzīvotaji - tik drūmi prognozi aprēķinājis mecenāts Vilis Vītols

© Kaspars KRAFTS, MN

Šogad astoņos mēnešos reģistrēto mirušo skaits par 8673 pārsniedza dzimušo skaitu, liecina Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie provizoriskie dati.

Šogad 1.septembrī Latvijā provizoriskais iedzīvotāju skaits bija 1,881 miljons. Latvijā turpinās viens no lielākajiem iedzīvotāju skaita samazinājumiem Eiropā, un prognozes liecina, ka no kādreizējiem diviem miljoniem iedzīvotāju līdz 2070. gadam paliks tikai 1,3 miljoni.

Vītolu fonda dibinātājs, mecenāts Vilis Vītols intervijā raidījumam "1 pret 1" ieskicē vēl drūmāku prognozi.

"Es uztaisīju pavisam vienkāršu Excel tabuliņu, kur, lietojot pagājušā gada datus, tas ir - cik mums bija iedzīvotāji gada beigās, cik piedzima un cik nomira. Piedzima apmēram 15 000, nomira 30 000. Šī iemesla dēļ mūsu iedzīvotāju skaits samazinājās par 0,78%. Šogad skatļi būs vēl sliktāki. Ja tāda paša samazināšanas notiks katru gadu, pēc 400 gadiem mēs Latvijā būsim tikai 78 000 iedzīvotāji."

Citi

Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle, kas bija vēlēt savā dzīvesvietā, Vaivaros, pauž neapmierinātību par to, ka tik ilgi bija jāgaida vēlēšanu rezultāti, vēstīts Evijas Kalnbērzas, Laumas Lapsas materiālā "Vēlēšanu nakts aizkulises" izdevumā "Privātā Dzīve".

Svarīgākais