Vairākas ASV universitātes pieprasa iesniegt ar roku rakstītus pārbaužu darbus; "slinkums ir progresa virzītājs"

© pixabay.com

Cīnoties ar jaunāko tehnoloģiju sasniegumiem, kuru izmantošana dod iespēju izmantot mākslīgā intelekta pakalpojumus, vairākas ASV Universitātes pieprasa studentiem ar roku rakstītus pārbaužu darbus. Taču studenti ir raduši citu risinājumu - izgatavojuši robotu, kurš raksta viņu vietā.

Sociālajā tīklā "X" ievietots video un ieraksts par studentu atrasto risinājumu - robots raksta to, ko viņam liek. Apvienojot mākslīgā intelekta radītos ChatGPT tekstus un rakstīšanas robotu, studenti atkal ir soli priekšā profesoriem.

Komentētāji atceras kuriozu: "2007. gadā Politehniskajā universitātē bija skolotājs, kurš lika ar roku rakstītās laboratorijas darbus, tāpēc viens students datorā uzlika Puškina fontu un visu izdrukāja. Darbs tika ieskaitīts, lai gan ir aizdomas, ka skolotājs zināja, uz ko šis skolēns ir spējīgs, tāpēc viņa darbu atzina par labu."

"Jāreformē ir visa izglītības sistēma, sākot ar 1.klasi. Visur pasaulē. AI pat nav galvenais iemesls, bet tikai procesa paātrināšanas dzinējspēks"

"Vai raksta arī mediķu rokrakstā?"

Citi

Lai tuvotos Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem vides un klimata mērķiem, no šī gada bioloģisko atkritumu šķirošanu visā Latvijā ir obligāta, tomēr līdzšinējā Rīgas pieredze, kur šķirošana bijusi obligāta jau kopš 2021. gada, liecina, ka var šķirot, bet var arī nešķirot, vēsta "Aizliegtais paņēmiens".

Svarīgākais