Krievija dronu uzbrukumā Maskavai kā iespējamo vainīgo min Baltijas valstis

© ZUMAPRESS.com/Scanpix/LETA

Bezpilota lidaparāti, kas uzbruka Maskavai, it kā varētu būtatlidojuši no Baltijas valstīm, Krievijas medijiem sacījis bezpilota lidaparātu iekārtas ražojošās asociācijas Aeronext ģenerāldirektors Gļebs Babincevs.

Kā ziņots, otrdienas rītā Maskavā droni bija ietriekušies vismaz trīs daudzstāvu dzīvojamos namos. Ēkām nodarīti nelieli postījumi, un, pēc varas pārstāvju teiktā, neviens cilvēks nopietni nav cietis.

"Uzbrukumi varēja viegli nākt no Baltijas valstu teritorijas - taisnā līnijā esam tikai 700 kilometru attālumā, tas ir sīkums mazai lidmašīnai. Arī no Ukrainas, īpaši no Harkovas, tas ir ļoti vienkārši," sacīja Gļebs Babincevs.

Viņš piebilda, ka "neliels lidaparāta tipa drons ar iekšdedzes dzinēju un 20-50 kilogramu slodzi var viegli nolidot 1,5-2 tūkstošus kilometru, tā nav problēma."

Citi

Pirmdiena, 22. jūlijs, nu ir reģistrēta kā visu laiku karstākā diena, pārspējot tikai iepriekšējā dienā sasniegto rekordu. Kā liecina Eiropas klimata pārmaiņu dienesta dati, karstumu izjūt valstis visā pasaulē, no Japānas līdz pat Bolīvijai un ASV, raksta „The Independent”.