Izplata jaunu informāciju saistībā ar pazudušo Justīni

© Valsts policija

Organizācija "Bezvests.lv" lūdz cilvēkus sestdien piedalīties Justīnes meklešanā.

Bezvests.lv sadarbībā ar Valsts policiju sestdien, 27. maijā, organizēs pazudušās septiņgadīgās Justīnes meklēšanas kārtējo misiju. Biedrība vēršas pēc sabiedrības atbalsta meklēšanas operācijā.
Ir nepieciešami 1500 atbildīgi un motivēti cilvēki, kas būtu gatavi veltīt savus spēkus un laiku, lai mēģinātu atrast meitenīti reģionā, kur viņa varētu atrasties - Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkas ciemā.
Meitenīte pazuda 5. maijā. Platības ir lielas, nepieciešams atkārtoti pārmeklēt jau pārlūkotās vietas, kā arī aptvert jaunas teritorijas.
No operācijas dalībniekiem tiek sagaidīta nopietna attieksme pret misijas mērķi, kā arī gatavība pakļauties organizatoru dotajiem norādījumiem. Pirmo reizi obligāta prasība dalībai meklējumos - telefonā uzstādīta lietotne "Bezvests", kā arī nepieciešama ir neierobežota piekļuve internetam. Šī lietotne ir īpaša ar to, ka zīmēs karti, tas ir - fiksēs zonas, kuras būs apstaigājuši brīvprātīgie meklētāji. Vienlaikus ar šīs lietotnes starpniecību štābs varēs koordinēt brīvprātīgo aktivitātes.
“Lietotne ar visai augstu precizitāti nofiksēs vietas, kuras jau ir aplūkotas. Pirms dalības misijā brīvprātīgajiem meklētājiem nepieciešams uzmanīgi iepazīties ar nosacījumiem dalībai, lūdzam ļoti nopietni pilnībā izlasīt instrukciju un ņemt vērā tajā minēto informāciju. Šoreiz mums ir nepieciešams daudz cilvēku. Vissvarīgākais - atbildīga attieksme, vēlme palīdzēt, kā arī lietotnes un mobilā interneta esamība telefonā,” skaidro bezvests.lv dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Faminskis, paredzot, ka šī būs vismasveidīgākā meklēšanas operācija 14 gadu ilgajā bezvests.lv pastāvēšanas vēsturē.
Meklēšanas misijas sākums nozīmēts uz 27.maiju plkst. 10.00 no rīta, Rogovkas ciemā Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā. Pirms operācijas sākuma visiem brīvprātīgajiem obligāti ir jāreģistrējas štābā, jāsaņem ID numurs un jāpievienojas instruktora vadītai grupai.
Lai meklēšana neapdraudētu pašus brīvprātīgos, misijā nedrīkstēs piedalīties personas, kas jaunākas par 18 gadiem, kā arī tiek lūgti nepiedalīties cilvēki, kuru veselības stāvoklis nav piemērots šādiem sarežģītiem un riskantiem uzdevumiem. Protams, ka meklēšanā netiks pielaistas arī alkohola vai narkotisku vielu reibumā esošas personas.
Nosacījumi dalībai misijā:
• OBLIGĀTA PRASĪBA: uzstādīt mobilajā ierīcē lietotni bezvests un piereģistēties tajā, ierīcē ir jābūt neierobežotai piekļuvei interneta mobilajiem datiem.
• Mugurā jābūt laikapstākļiem un apkārtējai videi (lauks, mežs, pļavas) piemērotam apģērbam un apaviem.
• Līdzi maiņas apavi.
• Līdzi ūdens un pārtika (meklēšana plānota no rīta līdz meitenes atrašanai vai vakara krēslai, iespējams, pavadīsim visu dienu).
• Līdzi papildu uzlādes ierīce (power-bank akumulators).
• Mugurā koša veste
• Aizsargbrilles

Svarīgākais