"Kaut kas ir izdarīts pareizi." Sārts komentē Kremļa "bailes" no "StratCom"

© f64.lv, Mārtiņš Zilgalvis

Portāls nra.lv iepriekš ziņoja, ka Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centra "Re:Baltica" rīcībā nonākuši slepeni dokumenti, kurā atspoguļoti Kremļa plāni attiecībā uz Baltijas reģionu, tai skaitā uz Latviju.

Nopludinātajos dokumentos atklājas Krievijas plāni attiecībā uz Latviju līdz 2030. gadam un to, kā Kremlis bija plānojis stiprināt ietekmi Baltijas reģionā vēl pirms sāktā kara Ukrainā.

Uzsāktā kara Ukrainā dēļ slepenajos dokumentos aprakstītie Krievijas plāni ir apdraudēti.

"Re:Baltica" rīcībā nonākušajos dokumentos atklājās neskaitāmi Krievijas plāni, ko Kremlis uzskatīja par stratēģiski svarīgiem līdz 2030. gadam, piemēram, nepieļaut NATO nostiprināšanos reģionā un atslēgšanos no Krievijas elektrotīkla u.c.

Slepenajos dokumentos minēts, ka viens no šķēršļiem, kas varētu ietekmēt Kremļa statrēģisko plānu realizēšanu, ir NATO stratēģiskās komunikācijas izcilības centrs (StratCom) Rīgā. Šo dokumentā minēto informāciju pavisam nesen mikroblogošanas vietnē "Twitter" komentējis arī "StratCom" vadītājs Jānis Sārts:

"Jāsaka godīgi, dzirdot, ka Kremļa plānos iegūt ietekmi STRATCOM centrs ir minēts kā šķērslis to realizācijai Latvijā, bija sajūta, ka dzīvē kaut kas ir izdarīts pareizi."

Citi

Dodoties ceļā ar lidmašīnu, nereti rodas jautājums, ko var likt rokas bagāžā, ko tomēr nē un ko var pārvadāt tikai un vienīgi nododamajā bagāžā. Cilvēki grib mazāk problēmu drošības kontrolē, tāpēc laikus mēģina atrast atbildi uz savu jautājumu.

Svarīgākais