Sākot no sniega līdz pamatīgai svelmei; meteorologs atklāj, kā pāris gadu laikā aprīlī Latvijā mainījušies laikapstākļi

© f64.lv, Kaspars Krafts

Latvijā pēdējās dienas esam piedzīvojuši straujas laika apstākļu maiņas. Vienu brīdi pavasara saule spoži spīd un gaiss iesilst līdz pat +20 grādiem, bet te pēkšņi meteorologi prognozē kārtējos mīnusus naktī.

Lai arī šobrīd ir iestājies vēsāks periods, tiek prognozēts, ka pēc pāris nedēļām atkal piedzīvosim patīkami siltu laiku.

Meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē "Twitter" atsaucis atmiņā, ar kādiem laika apstākļiem mūs ir "lutinājis" 27. aprīlī pirms pāris gadiem.

Vakardien, 27. aprīlī, gaiss iesila līdz +12 grādiem un diena bija visai mākoņaina, vietām pat bija nokrišņi. Bet cik silts laiks 27. aprīlī bija citus gadus?

27. aprīlis katru gadu ir krasi atšķīries. Pērn 27. aprīlī vietām sniga sniegs. Gadu iepriekš Stendē bija teju mīnuss piecus grādus auksts. Lai arī šīs laika apstākļu prognozes ir visai līdzīgas, izrādās, ka 2019. gadā šajā dienā mūs pārsteidza pamatīga svelme.

Termometra stabiņš 2019. gadā 27. aprīlī rādīja veselus +27 grādus!

Citi

Eiropas Komisija likusi trīs no pasaulē lielākajām pornogrāfijas vietnēm sniegt informāciju par pasākumiem, ko tās veikušas, lai labāk aizsargātu nepilngadīgos no piekļuves to saturam un novērstu ar dzimumu saistītu vardarbību.