Bijušās kopmītnes Rīgā pārvērstas par glītiem dzīvokļiem; acīgākie pamanījuši būtisku trūkumu

© unsplash.com

2020. gadā izsolē tika pārdota Latvijas Universitātei piederošā kompītņu ēka Rīgā, Burtnieku ielā. Tagad pēc vairākiem gadiem ēka ir atjaunota un pārveidota par dzīvokļu namu, kurā ikviens interesents var iegādātie sev jaunu mājokli.

Ēka nemaz vairs neatgādina kompītnes. Gan ēkas ārpuse, gan iekštelpas ir piedzīvojušas krasas vizuālās pārmaiņas.

Mikroblogošanas vientē "Twitter" ievietota fotogrāfija ar jaunās ēkās fasādi.

Tā tik tiešām ir mainījusies līdz nepazīšanai. Tomēr vērienīgās vizuālās pārmaiņas "atnesušas" jaunas problēmas, kuras pamanījis vien acīgākais.

"Tikai tagad pamanīju, ka šai bijušai kopmītņu ēkai, ko nesen pārbūvēja par dzīvokļiem, pirmā stāva iemītniekiem ir nelieli dārziņi... bet nav durvju, kas savieno tos ar dzīvokļiem."

Vairāki "Twitter" lietotāji steidza komentēt, kāpēc šāda situācija radusies un ar ko var nākties saskarties jaunajiem dzīvokļu īpašniekiem:

"Durvis visticamāk nav, jo tad būtu jāizņem būvatļauja, kas automātiski pievienotu 21% pvn dzīvokļa cenai."

"Jā, bet energoefektivitāte īsti netika uzlabota, tas tā bēdīgi ilgtermiņa griezumā - nopirkt dzīvokli par relatīvu kosmosu un tad pēc gadiem X domāt par siltināšanu? Jautājums, protams, kādi rēķini ir iemītniekiem."

"Un tad tas dārziņš pārvēršas par augšējo kaimiņu izsmēķu poligonu. Diemžēl, bet realitāte."

"Patika, tieši dārziņš. Mīnusos - kartona sienas un 50 dzīvokļi uz stāvu."

Citi

Aprīļa vidū Rīgas lidosta vēstīja, ka papildus ierastajai apmaksai atbilstoši katra taksometru pārvadātāja noteiktajiem laika un attāluma tarifiem Rīgas lidostas Apmeklētāju centrā pasažieriem turpmāk būs iespējams iegādāties arī vaučerus braucienam ar taksometru no lidostas uz pilsētas centru un Pārdaugavu.

Svarīgākais