Lielbritānijas mednieku klubs izbeidz gadsimtiem senu tradīciju

© Pixabay

Marta sākumā Lielbritānijā stājās spēkā likums, kas aizliedz dzinējmedības, raksta portāls "Spiegel".

Viena no vecākajām lapsu medību tradīcijām Skotijā ir beigusies pēc 252 gadiem pēc tam, kad stājas spēkā jauni medību tiesību akti. Likums par medībām ar suņiem, ko parlaments pieņēma janvārī, stājās spēkā šīs nedēļas sākumā un aizliedz ar dažiem izņēmumiem medīt un nogalināt savvaļas dzīvniekus ar dzinējsuņiem.

Pēc likuma pieņemšanas Lanarkšīras un Renfrišīras mednieku klubs, kas pastāv kopš 1700. gada, paziņoja, ka ir sarīkojušas savu pēdējo sanākšanu.

"Mēs pateicamies par milzīgo atbalstu mūsu necilo medību atbalstītājiem Skotijas rietumos," sociālajā tīklā Facebook rakstīja grupa , izsakot pateicību "visiem lauksaimniekiem un zemes īpašniekiem, kuri gadu gaitā ir ļāvuši mums šķērsot savu zemi jebkuros laikapstākļos."

Citi

Ziņa, ka pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu veikts atentāta mēģinājums, protams, atbalsojās arī Latvijā. Vieni nosodīja šādu rīcību, citi apspēlēja dažādas sazvērestības teorijas, vēl daļa sabiedrības aizdomājas, ko šāds pavērsiens nozīmē nākotnē Latvijai, jo eksperti pieļauj - lai arī atentāta mēģinājums negarantē D. Trampam uzvaru vēlēšanās, taču reitingu par dažiem procentpunktiem varētu pacelt gan.

Svarīgākais