Kāds tirgotājs izpelnās uzslavas interneta vidē

© Pixabay

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Latvijā valstiskuma gars un valodas jautājums atdzimis ar jaunu sparu.

Kāds tvitter lietotājs publicējis savus secinājums - kas notiek, ja saruna ar cittautieti (Latvijā dzīvojošu) norisinās tikai valsts valodā.

Aigars: Daži latviski nerunās kaut vāvere par riteni pārvērtīsies. - Kakoi sup u vas segodņa? - Soļanka un dienas zupa - sēņu zupa. - Mņe gribnoj sup!

Arnis: Jā, tikai nevajag smagi pūst un elst, sev klapējot pa plecu. Nav tas "piemineklis" ne no bronzas vai granīta veidots, ģipsī veidots un bieži vien tikai smilšu čupa:)

IevB: man ļoti bieži klienti Latvijā atbildēja, meitenīt, nemocies, varu arī latviski. ( ja nāc no Talsu rajona, tad prakse krievu valodā runāt nebija liela).

Li Lī: Tik labi pateikts! Manī vēl šis piemineklis turas.

Monta: Ļoti trāpīgs pēdējais teikums!

John: Izcili!

Inta: Gluži pareizi. Tā tikai vajag mums visiem turpināt. Kā gan tas rashists iemācīsies, ja mēs latviešu iztapīgā, pakalpīgā, pieglaimīgā stilā atbildēsim rashistu valodā? Viņiem praksi vajag, citādi tam nokārtotam A2 līmenim nav jēgas!

Citi

Vairāki Latvijā populāri alus ražotāju zīmoli patērētājiem neatklāj informāciju, kur miestiņš ražots. Visbiežāk tas gan tiek brūvēts ārpus mūsu valsts robežām – Lietuvā un Igaunijā, vēsta "Bez tabu".

Svarīgākais