Britu ģenerālis nosauc laiku, kad ukraiņi varētu sākt veiksmīgu pretuzbrukumu

© Scanpicx

Bijušais Lielbritānijas ģenerālštāba vadītājs ģenerālis Ričards Danats telekanālam "Sky News" stāsta par Ukrainas stāvokli un iespējamajiem manevriem.

Bijušais Lielbritānijas ģenerālštāba vadītājs ģenerālis Ričards Danats ir pārliecināts, ka ukraiņi pretuzbrukumu uzsāks pavasara beigās - vasaras sākumā. Tas ir realizējams ar pareizu plānošanu un nepārtrauktu aprīkojuma un munīcijas piegādi no sabiedrotajiem.

Pēc ģenerāļa domām, šajā gadījumā šogad ir reāla iespēja sasniegt izšķirošo rezultātu kaujas laukā. Jo īpaši vairāki izšķiroši triecieni, kas doti noteiktos punktos pret okupācijas armiju, var salauzt intervences dalībnieku morāli un Krievijas armijas mugurkaulu.

"Lieta tāda, ka nav pilnībā jāiznīcina armija visā kaujas laukā. Jums vienkārši jāpārliecina pietiekami daudz karavīru, ka viņi ir zaudējuši," skaidroja Danats.

Viņaprāt, Rietumi nav darījuši pietiekami, lai Krievijas Federācijas karš pret Ukrainu šogad beigtos.

Citi

Ziņa, ka pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu veikts atentāta mēģinājums, protams, atbalsojās arī Latvijā. Vieni nosodīja šādu rīcību, citi apspēlēja dažādas sazvērestības teorijas, vēl daļa sabiedrības aizdomājas, ko šāds pavērsiens nozīmē nākotnē Latvijai, jo eksperti pieļauj - lai arī atentāta mēģinājums negarantē D. Trampam uzvaru vēlēšanās, taču reitingu par dažiem procentpunktiem varētu pacelt gan.

Svarīgākais