FOTO: Acīmredzamais – neticamais! Vīrietis zvejojot atrod, iespējams, vienu no vecākajiem okeāna iemītniekiem

© unsplash.com

Atlantijas okeānā zvejnieks nozvejojis iespaidīga vecuma un izmēra cietgliemeni, vēsta "UPI".

Bleins Pārkers Seintdžeimsa salā zvejoja vēžveidīgos, kad atrada milzu cietgliemeni.

"Mēs grasījāmies to apēst, bet tad padomājam un sapratām, ka tā, iespējams, ir ļoti īpaša [gliemene]. Mēs to vairs negribējām nogalināt," stāstīja Bleins.

Vīrietis cietgliemeni nogādāja Persijas līča jūras laboratorijā, kur pētnieki aptiprināja, ka viņa atradums ir ļoti īpašs. Viņa atrastā gliemene bija daudz lielāka nekā parasti okeānā mītošās. Vidēji gliemenes sver aptuveni 200 gramus un ir līdz 11 centimetriem lielas. Taču Bleina atrastā bija 15 centimetrus liela un svēra vairāk nekā vienu kilogramu (aptuveni 1,2 kilogramus).

Pētnieki izpētot gliemenes čaulu min, ka tā varētu būt 214 gadus veca jeb pasaulē nākusi 1809. gadā, kad dzima ASV sešpadsmitais prezidents Abrahams Linkolns. Par godu bijušajam prezidentam Bleins nosauca savu gliemeni par Aber-Clam (Aber-gliemene) Linkolnu.

Kā min pētnieki, tad šī nav pasaulē vecākā atrastā gliemene. Tā ierindojas vien ceturtajā vietā. Visvecāko gliemeni 2007. gadā atrada Islandē, tā bija 507 gadus veca.

Pateicoties cienījamajam vecumam, pētnieki nolēma tai ļaut atgriezties okeānā un dzīvot vēl garāku mūžu.

Citi

Šī nozare ir radījusi vienu no konsekventākajiem negatīvo rezultātu kopumiem zinātnes vēsturē. Vairāk nekā 60 gadus pētnieki ir mēģinājuši atrast vienu pārliecinošu pierādījumu, lai atbalstītu domu, ka mēs dalāmies Visumā ar citām saprātīgām būtnēm. Neskatoties uz šiem gadu desmitiem ilgajiem pūliņiem, viņiem nav izdevies izveidot nekādu kontaktu.

Svarīgākais