"Meitenes varēs identificēt mīkstus džekus," soctīklos ironizē par protesta pasākums pret obligātā militārā dienesta ieviešanu

© Ģirts Ozoliņš/F64

Sestdien, 4.martā, Rīgā notiks protesta pasākums pret obligātā militārā dienesta ieviešanu.

Kā aģentūru LETA informēja pasākuma rīkotāji, neformāla organizācija "Rīko" iecerējusi protesta gājienu plkst.14 no Brīvības pieminekļa līdz Aizsardzības ministrijai, kur Esplanādē paredzēts teikt runas.

Protestētāji iebilst pret piespiedu "iesaukšanu armijā", ko paredzot Saeimā otrajā lasījumā atbalstītais Valsts aizsardzības dienesta likumprojekts.

Pasākuma rīkotāju ieskatā, šādas kārtības ieviešana liecinot, ka Latvijas profesionālā armija un Zemessardze nav pievilcīgas jauniešiem. Protesta pasākuma rīkotāji min vairākus argumentus par sliktu obligātajam militārajam dienestam, piemēram, jaunieši pametīs valsti, būs jākaro, ja tiks iedarbināts NATO 5.pants u.c.

Protestētāji pieprasa atcelt "iesaukšanas armijā ieviešanu" un padarīt Latviju par valsti, kuru jaunieši paši gribēs aizstāvēt.

Pasākumu pieteikusi kāda privātpersona. Plānots, ka tajā piedalīsies 100 dalībnieki.

VAD likumprojekts paredz, ka VAD militāro dienestu varēs pildīt vienā no trim veidiem - 11 mēnešus Nacionālo bruņoto spēku regulāro spēku vai Zemessardzes vienībā, piecus gadus Zemessardzē kopumā, pildot dienesta uzdevumus ne mazāk kā 21 individuālās apmācības dienu un ne vairāk kā septiņas kolektīvās apmācības dienas katru gadu, vai arī piecu gadu laikā apgūstot augstskolu un koledžu studentiem paredzēto rezerves virsnieka programmu, ar kopējo apmācību un dienesta uzdevumu izpildes laiku ne mazāk 180 dienas.

Tikmēr vietnē "Twitter"....

Kristi: Ja es būtu vīrietis, man būtu kauns piedalīties. Bet varbūt tur neviena vīrieša arī nebūs…

Vaivars: Cerams tikai, ka nebūs pārāk vējains un mitrs laiks.

Haris: Varbūt tas īstenībā būs HIV un pērtiķbaku drošs geju iepazīšanās pasākums?

Svarīgākais