Latvijas iedzīvotāji neizpratnē par sviesta cenu veikalos

© Pixabay

Pārtika Latvijā gada laikā kļuvusi par ceturtdaļu dārgāka. Sviesta paciņa, kuru vēl 2021. gada novembrī varēja nopirkt par nepilnu eiro, tagad maksā jau gandrīz divus eiro un pat vairāk. Sviesta cenu kāpums ir tik krass, ka tas kļuvis par zagļu iecienītu preci, pērn septembrī vēstīja "Neatkarīgā".

Par sviesta cenām aizsākusies arī diskusija vietnē "Twitter".

Ilgaitis: Es Latvijā īstu sviestu neesmu redzējis - tikai rūpnieciskie produkti īstu sviestu var nopirkt Francijā - tas garšo kā sendienās vecmāmiņas kultais un nebūt nav daudz dārgāks

Kristaps: Metemātikas dažādošanai - Sky piedāvājums - 4.19 eur.

Maruta: Viens ir Eko, tur citas iepirkuma cenas pienam, bet stipri šaubos, ka atšķirība ir graujoši liela?

Indra: Latvijā ir sviestu izvēle. Un tas jau ir labi. UK ir divu veidu sviests: sālīts un nesālīts. Kaut kur īpašos veikalos iespējams var atrast vēl citus. Es teikšu, ka nevajag salīdzināt, ja nav zināmi visi parametri, kas veido cenu.

Māris: Ne viens, ne otrs nav sviests. Sviestu taisa no skāba krējuma, pats bērnībā esmu kūlis. Pēc Stelpes slēgšanas veikalos palicis tikai no saldkrējuma gatavots piena tauku produkts. Tas, protams, nav sviests.

Kaspars: Ne ar ko,bet kapēc gan ne,ja var naivajiem "iebarot" eko nosaukumu

Citi

Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle, kas bija vēlēt savā dzīvesvietā, Vaivaros, pauž neapmierinātību par to, ka tik ilgi bija jāgaida vēlēšanu rezultāti, vēstīts Evijas Kalnbērzas, Laumas Lapsas materiālā "Vēlēšanu nakts aizkulises" izdevumā "Privātā Dzīve".

Svarīgākais