Lavrovs liek noprast, uz kuru valsti tēmē Krievija pēc Ukrainas

© AP/Scanpix/LETA

Moldova var kļūt par "jauno Ukrainu" iespējamā kara ar Krieviju uzliesmojuma dēļ. Pie šādiem secinājumiem nonācis Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Pamats šādiem paziņojumiem acīmredzot bija vairāku Moldovas politiķu nostāja Piedņestras jautājumā, kuru viņi ierosināja "demilitarizēt ar militāriem līdzekļiem".

Lavrovs savu nostāju pauda intervijā Krievijas propagandas medijiem RIA Novosti un Russia Today, ko citē Telegraf.ua. Pēc diplomāta domām, Rietumos patiešām "noskatīts" kara ceļš Moldovai.

Viņš runā par Krieviju tikai un vienīgi tādas valsts kontekstā, kurai būs aizsardzības funkcija.

"Tagad Moldova tiek apsvērta šai lomai, galvenokārt tāpēc, ka viņiem ir prezidents, kas ar diezgan specifiskām metodēm ļoti vēlas iestāties NATO [runājot par Maiju Sandu], kurai ir Rumānijas pilsonība, tā ir gatava apvienoties ar Rumāniju un ir gatava gandrīz visam,” sacīja Sergejs Lavrovs.

Tajā pašā laikā Lavrovs, protams, turpina pārliecināt krievus, ka tieši Krievija tiek pastāvīgi apdraudēta un ka tā nav agresorvalsts.

Citi

Ziņa, ka pret bijušo ASV prezidentu Donaldu Trampu veikts atentāta mēģinājums, protams, atbalsojās arī Latvijā. Vieni nosodīja šādu rīcību, citi apspēlēja dažādas sazvērestības teorijas, vēl daļa sabiedrības aizdomājas, ko šāds pavērsiens nozīmē nākotnē Latvijai, jo eksperti pieļauj - lai arī atentāta mēģinājums negarantē D. Trampam uzvaru vēlēšanās, taču reitingu par dažiem procentpunktiem varētu pacelt gan.

Svarīgākais