Kanādas province dekriminalizē “smagās” narkotikas

© Freepik

Kā vēsta BBC, lielākā Kanādas province Britu Kolumbija ir pieņēmusi lēmumu dekriminalizēt narkotiku glabāšanu un nēsāšanu, ja to apjoms nepārsniedz 2,5 gramus.

Šis jaunievedums attieksies uz tā saucamajām “smagajām” narkotikām: uz kokaīnu, metamfetamīnu, heroīnu, morfiju.

Varas iestādes to pamato ar nepieciešamību veicināt iekļaujošu attieksmi pret narkotiku lietotājiem, kas veicinātu iespējas meklēt atbalstu, nekaunoties un nebaidoties no soda.

Turpmāk ikviens 18 gadu vecumu sasniedzis Britu Kolumbijas iedzīvotājs varēs nēsāt līdz 2.5 gramiem narkotiku, nebaidoties no aresta vai soda. Lai gan tirdzniecība joprojām skaitīsies nelegāla, tāpat arī nelikumīga būs narkotiku ienešana skolās, lidostās, kā arī mēģinājumi pāvadāt tās pāri robežai, šī iecere ir saņēmusi arī kritiku, norādot, ka šādas izmaiņas veicinās narkotiku apriti un lietošanu.

Kanādā šis nav pirmais solis narkotiku dekriminalizācijā. 2018.gadā Kanādā tika pieņemts lēmums, legalizēt marihuānas lietošanu un tirdzniecību, visā valsts teritorijā.

Citi

Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle, kas bija vēlēt savā dzīvesvietā, Vaivaros, pauž neapmierinātību par to, ka tik ilgi bija jāgaida vēlēšanu rezultāti, vēstīts Evijas Kalnbērzas, Laumas Lapsas materiālā "Vēlēšanu nakts aizkulises" izdevumā "Privātā Dzīve".

Svarīgākais