Mikoloģe Latvijā stādīs trifeļu dārzu

© Gints Ivuškāns/f64

Mikoloģe un Latvijas dabas muzeja direktores vietniece Diāna Meiere savā FB kontā ievietojusi ziņu par iespēju iegādāties trifeļu stādus no Gotlandes.

"Trifeļu dārzs - 2023. jeb jaunā gadā - jauns sākums?

Ir radusies iespēja jau šajā pavasarī iegādāties Gotlandes trifeļu stādus. Īpašais šajā piedāvājumā ir tas, ka gan ozoli, gan pašas trifeles, ar kurām inokulēti kociņi, nāk tepat no Gotlandes, un tādi Latvijā vēl nav stādīti. Kopumā ir pieejami 170 stādiņi. Man pašai vajadzēs tikai nedaudz stādu, uz pārējiem izsludinu pieteikšanos!
Tā kā pati kārtīgu trifeļu dārzu veidošu pirmo reizi, tad piedāvāju tiem, kas pieteiksies uz stādiem, veidot kopīgu slēgto FB grupu, kurā kopīgi pētīt un saprast, kā nodrošināt labākos apstākļus topošajam trifeļu dārzam."
Ieraksts izpelnījies lielu popularitāti - redzams, ka cilvēku, kurus interesē trifeļu audzēšana, Latvijā ir pietiekami daudz. Turklāt, ne tikai mikoloģes suns Hafrens, bet arī vēl kāds suns Latvijā ir apmāčiti trifeļu meklēšanā.

Citi

Saņemta ziņa no kādas sievietes, kuras dēls maija beigās pameta savu dzīvesvietu Imantas mikrorajonā un līdz pat šai dienai nav atgriezies. Sieviete lūdz līdzcilvēku palīdzību, lai spētu atrast pazudušo dēlu, vēsta "Degpunktā".

Svarīgākais