"Cauršautās indes", soctīklos cilvēki dalās pārdomās par redzētajiem plankumiem uz koku lapām. Kas tie ir un kas tos izraisa?
Mikroblogošanas vietnes "Twitter" lietotājs vērš uzmanību uz viedokli, ko pamanījis soctīklā "Tik Tok".
Publicētajā video sieviete parliecinoši apgalvo, ka plankumus radījusi "cauršauta inde", kura nākusi no ķīmiskajam trasēm.
Kā liecina dabas pētnieki, plankumu vaininiece ir sēne Rhytisma acerinum jeb Kļavas ritisma, kas izplatās ar sporām. Slimās, nokritušās lapas vajagot savākt un vislabāk sadedzināt, jo, ja atstāj nesavāktas, sporas var atkal izplatīties. Kokus gan zāģēt nost nevajadzētu.
“Cauršautās indes un neviens mani nepārliecinās, ka tā ir slimība!”, labi, katram pašam ar savu muļķību ir jātiek galā �♀️ Pievienotais attēls ar realitāti -“Rhytisma acerinum” � pic.twitter.com/zqhcMSQhcK
— Cardinalis Ravus (@CardinalisRavus) October 17, 2022
Šī ir sēne, kas vasaras beigās ieperinās kļavas lapās un nokritušās lapās tās pārziemo. Ekonomiskās nozīmes vai kaitējuma šai sēnei nav https://t.co/cnHBHUEUul
— Janis Liepins (@j_liepins) October 16, 2022
Komentāros cilvēki apgalvo:
"Kļavu Ritisma, pirmoreiz dokumentēta šog... tfu... 1794. gadā."
"O, šo es dzirdēju no savas frizieres - vai es esot redzējusi, KĀDAS ir kļavu lapas. Nopratu, arī krieviski runājošo vidū saindēto lapu tēma populāra. Pārsteidz, ka cilvēki dabiskas izcelsmes parādībām izdomā kaut kādu murgainu izcelsmi. Laipni lūgti kādā 1422. gadā."
"Jā, tas ābeļu tinējs ar nāk no chemtrailie."