Vai šobrīd var ticēt laika prognozēm par gaidāmo ziemu?

© KAs

Lai gan jau šobrīd iespējams apskatīt teorētiskas prognozes par to, kādi laikapstākļi gaidāmi šajā ziemā, meteorologs Jānis Trallis mikroblogošanas vietnē twitter norādījis, kāpēc šādām prognozēm nevar ticēt.

J.Trallis mikroblogošanas vietnē twitter norādījis, ka šobrīd neviens nezina, kāda būs ziema. "Lielākā daļa sezonālo prognožu rāda, ka vidējā gaisa temperatūra ziemā gaidāma virs normas, bet šādas prognozes ir gandrīz pirms katras ziemas un tās īsti neparāda aukstuma viļņu risku, jo pat siltās ziemās parasti ir aukstuma periodi," raksta meteorologs.

"Droši vien arī gaidāmajā ziemā būs viens vai vairāki aukstuma viļņi. Neviens neprognozē 2019.-2020.gada rekordsiltās ziemas scenārija atkārtošanos," norāda speciālists.

Jau vēstīts, ka, piemēram, laika zīmju un dabas vērotājs V.Bukšs iepriekš izteicis iespēju, ka oktobra beigās varētu sagaidīt jau pirmos sniega graudus.

Citi

Aprīļa vidū Rīgas lidosta vēstīja, ka papildus ierastajai apmaksai atbilstoši katra taksometru pārvadātāja noteiktajiem laika un attāluma tarifiem Rīgas lidostas Apmeklētāju centrā pasažieriem turpmāk būs iespējams iegādāties arī vaučerus braucienam ar taksometru no lidostas uz pilsētas centru un Pārdaugavu.

Svarīgākais