Pētnieki brīdina par krākšanas nelabvēlīgo ietekmi uz veselību

© pexels.com

Pētnieks Andreas Palms no Upsalas universitātes vecis jaunu pētījumu par krākšanas ietekmi uz cilvēka veselību, vēstīts "The Sun".

Pētījumā atklājās, ka tiem cilvēkiem, kuri pieder pie skaļajiem krācējiem, pastāv nopietni veselības riski.

Cilvēkiem, kuriem ir obstruktīva miega apnoja, naktīs ķermenim tiek atņemts dzīvībai svarīgais skābeklis, norāda pētnieki.

Obstruktīvas miega apnojas sindroms ir nopietna medicīniska problēma. Tā ir krākšana kā medicīnas problēma, jo ietekmē krācēja veselību. Miega apnoja ir stāvoklis, kad cilvēka elpošana uz īsu brīdi apstājas miega laikā.

Tas izraisa skābekļa līmeņa pazemināšanos asinīs. Sliktākajā gadījumā tas var izraisīt dzīvībai svarīgo orgānu, ķermeņa audu, šūnu bojājumus.

Šāda tipa krācējiem novecojot pastāv lielāks trombu veidošanās risks. Kā arī šie cilvēki, iespējams, nākotnē var ātrāk zaudēt prāta asumu.

Stāvokli, kas izraisa stipru krākšanu, aizrīšanos vai elsošanu naktī, ir laicīgi jādiagnozē un jāārstē, lai izvairītos no neatgriezeniska kaitējuma veselībai, norāda eksperti.

Citi

Sociālajos tīklos izplatījusies divu fotogrāfiju kolāža, vienā no bildēm redzams kadrs no populārās filmas Home Alone 2, kur galvenais varonis Kevins Makalisters sarunājas ar Ņujorkas viesnīcas īpašnieku Donaldu Trampu. Un otrajā - Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis tiekoties ar ASV prezidentu.

Svarīgākais