Igaunijā plāno atļaut audzēt "stiprākas" kaņepes

© Lauris Aizpurietis / F64

Igaunijas Sociālo lietu ministrija gatavo grozījumus noteikumos, kas ļautu Igaunijā audzēt stiprākas kaņepes, raksta portāls "ERR".

Kaņepju smēķētājus šīs izmaiņas, visticamāk, neskars, taču lauksaimnieki varēs būtiski paplašināt savu sortimentu.

Vēlākais nākamā gada sākumā Igaunijā būs atļauts uz pusi stiprākas jeb 0,3 procentu THC satura kaņepes.

Šim nolūkam Sociālo lietu ministrija gatavo grozījumus narkotisko un psihotropo vielu sarakstā. Taču izmaiņu cēlonis nav liberālāka narkotiku politika, bet gan Eiropas lauksaimnieku bažas par nelielo sortimentu.

Uzņēmuma "Perfect Plant" vadītājs Ago Sīners, kurš ilgus gadus vedis uz Igauniju kaņepju sēklas, minēja piemēru, ka mūsu apstākļos sēklu ražošanai ir vērts sēt tikai divas šķirnes. "Taču līdz ar šīm izmaiņām kļūs pieejamas trīs līdz piecas šķirnes,," sacīja Sīners.

Eiropas līmenī par noteikumu maiņu tika nolemts pagājušā gada nogalē, kad ar Eiropas Parlamenta un Padomes regulu tika noteikts, ka turpmāk subsīdijas varēs izmaksāt arī par spēcīgāku kaņepju audzēšanu.

Žurnāls "Forbes" raksta, ka Eiropas Savienības šķirņu lapā šobrīd atrodamas aptuveni 70 dažādas kaņepju šķirnes. Izmaiņu rezultātā lauksaimniekiem būs pieejamas vēl 500 šķirnes.

Igaunijā kaņepes audzē aptuveni 6800 hektāros.

Citi

Dodoties ceļā ar lidmašīnu, nereti rodas jautājums, ko var likt rokas bagāžā, ko tomēr nē un ko var pārvadāt tikai un vienīgi nododamajā bagāžā. Cilvēki grib mazāk problēmu drošības kontrolē, tāpēc laikus mēģina atrast atbildi uz savu jautājumu.

Svarīgākais