Vai Lego klucīšiem pienācis gals?

© Dmitrijs Suļžics / F64

Lego ir viens no veiksmīgākajiem rotaļlietu ražotājiem pasaulē. Slavenais Lego klucītis ir atrodams gandrīz katrā bērna istabā. Taču tagad, lai turpinātu pastāvēšanu uzņēmumam ir jāizgudro sevi no jauna, raksta portāls "manager-magazin.de".

Jau 90 gadus ar Lego klucīšiem ir piepildīta gandrīz katra bērna istaba.

Dānijas uzņēmums ir viens no lielākajiem rotaļlietu ražotājiem pasaulē. Un viens no veiksmīgākajiem: Lego ir rotaļlietu ražotājs ar lielāko apgrozījumu pasaulē, kam seko ASV uzņēmumi Hasbro un Mattel. Lego nodarbina vairāk nekā 17 400 cilvēku aptuveni 30 pasaules valstīs.

Taču tagad tirgus līderim nāksies pārorientēties. Klimata pārmaiņu laikā klasiskajam no plastmasas izgatavotajam Lego klucītim vairs nav nākotnes.

Pašlaik tiek veikti pētījumi par augu šķiedrām, piemēram, kukurūzu, kviešiem un celulozi. Pērn Lego prezentēja prototipu, kas izgatavots no pārstrādātām PET pudelēm.

Spiediens no ārpuses ir liels - Lego saņem kritiku, jo rotaļlieta ir iepakota vienreizējās lietošanas plastmasā.

Citi

Pie automašīnām, kas braukā pa pilsētu ielām, šosejām un lauku teritorijām, veidojot Google map kartes jau esma pieraduši. Šoreiz izbrīnu rada kāds auto, kas teorētiski varētu būt kāds no līdzīgu tehnoloģiju klāsta, tomēr ir kas cits.

Svarīgākais