Levits skarbi izsakās par Krievijas mediju aizliegumu Eiropā

© F64

Latvijas prezidents Egils Levits sniedza interviju kanālam RTVI (kas, kā zināms, Latvijā ir aizliegts) un pastāstīja Aleksejam Venediktovam par Krievijas mediju bloķēšanu ES, vārda brīvību sociālajos tīklos, vēsturi un NATO. Starp citu, prezidents runāja latviešu valodā.

Par Krievijas mediju bloķēšanu Eiropā

Mēs pārstāvam uzskatu par demokrātisku pasauli. Mums ir savi principi, kas balstās uz mūsu pasaules uzskatu par demokrātiju, brīvību un cilvēktiesībām.

Tāpēc es teiktu, ka tās ir divas nesalīdzināmas lietas, un par Krievijas propagandas kanāliem, ja paskatās, ko šie kanāli pārraida, tā ir nepieņemama propaganda, kas ir pilnīgā pretrunā ar demokrātijas principiem.

Jo viņi vēlas iznīcināt mūsu brīvību. Tā ir pavisam cita pasaule, kas apdraud demokrātiju. Un demokrātijai ir jāaizstāv sevi.

Citi

Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle, kas bija vēlēt savā dzīvesvietā, Vaivaros, pauž neapmierinātību par to, ka tik ilgi bija jāgaida vēlēšanu rezultāti, vēstīts Evijas Kalnbērzas, Laumas Lapsas materiālā "Vēlēšanu nakts aizkulises" izdevumā "Privātā Dzīve".

Svarīgākais