"Balets sakņojas balto eiropiešu idejās", baletu izslēdz no deju skolas iestājpārbaudījumiem

© Freepik

Balets ir atcelts kā prasība deju skolas iestājpārbaudījumos tā “pretrunīgā rakstura” dēļ, un mācībspēki skaidro, ka tradicionālais dejas veids sakņojas “balto eiropiešu idejās”, ziņo portāls "Daily Mail".

Viena no vadošajām deju skolām Anglijā - "The Northern School of Contemporary Dance" nolēmusi izslēgt baletu no iestājpārbaudījumiem. Šādu lēmumu skaidrojot ar centieniem kļūt par "progresīvu iestādi".

Balets " tā ir ļoti specifiska forma, kas balstīta uz konkrētām baltajām eiropiešu idejām un ķermeņa formām, kas bieži vien ir atsvešinātas no jauniešiem, kuri neatbilst šim estētiskajam ideālam " stāsta skolas bakalaura studiju vadītāja Frančeska Makartnija.

Makartnija uzskata, ka ir nepareizi pieprasīt baleta prasmes reflektantiem, kuriem nereti nav bijuši līdzekļi to apgūt, jo balets esot "elitārs dejas veids".

Tiek norādīts arī uz baleta tradicionālo terminoloģiju, kas balstīta uz iedalījumu vīriešos un sievietēs, kas izslēdzot LGBT+ kopienas pārstāvjus.

Citi

Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle, kas bija vēlēt savā dzīvesvietā, Vaivaros, pauž neapmierinātību par to, ka tik ilgi bija jāgaida vēlēšanu rezultāti, vēstīts Evijas Kalnbērzas, Laumas Lapsas materiālā "Vēlēšanu nakts aizkulises" izdevumā "Privātā Dzīve".

Svarīgākais