Gāzes cenas: Vācijā karstais ūdens pieejams tikai atsevišķās stundās

© Ilze Zvēra/F64

Vācijā, pieaugot gāzes un elektrības cenām, dzīvojamo namu īpašnieki sākuši ierobežot karstā ūdens padevi. Par to, atsaucoties uz Vācijas medijiem, vēsta laikraksts Daily Storm.

Strauji augošās cenas pārvērš karsto ūdeni par greznību, un namu īpašnieki nolēmuši sākt uz tā rēķina taupīt. Pirmie karstā ūdens piegādes pārtraukumus piedzīvoja 600 dzīvokļu iedzīvotāji Dipoldisvaldē, Saksijā, kur karstais ūdens tika piegādāts ar pārtraukumiem ik pēc trim stundām: no pulksten 4 līdz 8, no pulksten 11 līdz 13 un no pulksten 17 līdz 21.

Mūsdienu vācieši ir pieraduši pie augstām komunālo pakalpojumu cenām un nepieciešamības uz tiem ietaupīt, taču viņi nebija gatavi tam, ka karsto ūdeni nevarēs atļauties.

Kā rakstīja kāda īrniece, viņa tālajā bērnībā no vecmāmiņas bija dzirdējusi, ka tā piekopts pirmajos pēckara gados, taču pat iedomāties nevarēja, ka pati ar to saskarsies.

Citi

Dodoties ceļā ar lidmašīnu, nereti rodas jautājums, ko var likt rokas bagāžā, ko tomēr nē un ko var pārvadāt tikai un vienīgi nododamajā bagāžā. Cilvēki grib mazāk problēmu drošības kontrolē, tāpēc laikus mēģina atrast atbildi uz savu jautājumu.

Svarīgākais