Vai izmaiņas krimināllikumā nozīmē automašīnas konfiskāciju dzērājšoferiem?

© Emīls Desjatņikovs / F64

TV24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu" tiesībsargs Juris Jansons skaidro Krimināllikuma grozījuma noanses, tai skaitā, vai dzērājšoferiem tiks atņemta automašīna.

Saeima konceptuāli ir atbalstījusi grozījumus Krimināllikumā, ar kuriem iecerēts noteikt kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles.

Kriminālatbildību plānots noteikt arī par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu to vadīt, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē.

"Projektā paredzētais regulējums ir tāds, ka, ja automobīlis pieder tam, kas pie stūres ir sēdies dzēris, tad konfiscē šo te automobīli. Bet, ja automobīlis pieder kādam citam, nav nozīmes privātai vai juridiskai presonai, tad no dzērājšofera piedzen naudas summu, kas atbilst automašīnas vertībai. Bet neatņem automobīli, jo tas pieder kādam citam," skaidro Jansons, atzīstot, ka par to vēl būšot jādiskutē.

Citi

Lai tuvotos Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem vides un klimata mērķiem, no šī gada bioloģisko atkritumu šķirošanu visā Latvijā ir obligāta, tomēr līdzšinējā Rīgas pieredze, kur šķirošana bijusi obligāta jau kopš 2021. gada, liecina, ka var šķirot, bet var arī nešķirot, vēsta "Aizliegtais paņēmiens".

Svarīgākais