Eksperts atklāj, no kā pa īstam baidās Putins

© SCANPIX

Enerģētikas pētniecības centra direktors Aleksandrs Harčenko uzskata, ka Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu nebaida iespējamais ieroču trūkums. To Krievijā esot gana, raksta fakty.ua.

Vienīgais, no kā Krievijas prezidents patiešām baidās, ir naftas un gāzes cenu kritums pasaulē. Šādu viedokli pauda Enerģētikas pētniecības centra direktors Aleksandrs Harčenko.

Ukrainai ir jācīnās nevis par to, lai Krievijas Federācijai tiktu piemērotas arvien jaunas sankcijas, bet gan par to, lai šie ierobežojumi tiktu pieņemti tādā konfigurācijā, kas novedīs pie zemākām enerģijas cenām,

viņš sacīja.

“Ideālā gadījumā šim Krievijas naftas papildu spiedienam uz tirgiem vajadzētu ietekmēt pasaules cenu kritumu. Ja tie sasniegs 30-40 dolāru par barelu līmeni, tad Krievijai naudas nebūs vispār nekam. Īpaši karam,” atzīmēja eksperts.

Viņaprāt, pat eksporta atsākšana uz ES, ASV vai kādām citām valstīm Krievijas Federāciju par šādām cenām neglābs.

Atgādinām, ka ES valstis vienojās par daļēju naftas embargo pret Krievijas Federāciju . Tas paredz Krievijas naftas piegādes aizliegumu pa jūru, savukārt imports pa naftas vadiem pagaidām tiks saglabāts.

Svarīgākais