Mamikins taisnojas, ka nav ziedojis okupācijas pieminekļa nojaukšanai

© Dmitrijs Suļžics / F64

Krievu aktīvistam Andrejam Mamikinam nākas taisnoties par savu vārdu Ziedot.lv iniciatīvas "Okupācijas pieminekļa nojaukšana" ziedotāju sarakstā.

Bijušais eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins, kurš manīts arī šī gada 9.maijā pie okupācijas pieminekļa Pārdaugavā, noliekot ziedus, uzskatījis par vajadzīgu saociālajā vietnē "TikTok" skaidrot savam elektorātam par uzsākto ziedojumu vākšanu Pārdaugavas pieminekļa nojaukšanai.

Vietnē "Ziedot.lv" ziedojumu var veikt gan anonīmi, gan atklājot identitāti. Sarakstā vērojams, ka ziedojumu sarakstā manīti dažādi vārdi. Tai skaitā arī "Nils Ušakovs", "Andrejs Mamikins", "Andrejs Elksniņš", "Tatjana Ždanoka".

Sociālajā vietnē "TikTok" Andrejs Mamikins taisnojas, ka ziedotāju sarakstā redzamie, krieviem pazīstamie personāži, nav ziedojuši pieminekļa nojaukšanai.

"Viņi no mums baidās, viņi slēpjas aiz citiem vārdiem un uzvārdiem," video saka Mamikins.

Daļa no publiskajiem ziedotāju vārdiem vietnē Ziedot.lv / Ekrānuzņēmums

Ziedot.lv iniciatīvai "Okupācijas pieminekļa nojaukšana" 12.maijā plkst.16.55. saziedoti bija jau vairāk kā 140 000 eiro.

Citi

Lai tuvotos Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem vides un klimata mērķiem, no šī gada bioloģisko atkritumu šķirošanu visā Latvijā ir obligāta, tomēr līdzšinējā Rīgas pieredze, kur šķirošana bijusi obligāta jau kopš 2021. gada, liecina, ka var šķirot, bet var arī nešķirot, vēsta "Aizliegtais paņēmiens".

Svarīgākais