"Laikam paveicās". Ko Latvijas ārsts ieraudzījis Kijivā pēc kara?

© Dmitrijs Suļžics /F64

Kamēr citviet Ukrainā Krievijas karavīri turpina veikt uzbrukumus, postot mājas, slimnīcas, skolas, Ukrainas galvaspilsētā Kijivā situācija kļuvusi mierīgāka. To pamanījis arī Latvijas mikroķirurgs Olafs Libermanis, kas jau kādu laiku strādā klīnikā Kijivā.

Kā mikroblogošanas vietnē Twitter raksta Libermanis, Kijivā uz ielām atkal vairāk cilvēku, veidojas auto sastrēgumi un ir iestājies pavasaris.

"Kijevā ir pavasaris. Ielās vairāk cilvēku. Jaunieši šortos. Tantes tirgo marinādes. Sastrēgumi. Laikam "пронесло". Šoreiz," viņš raksta.

Iepriekš Libermanis bija stāstījis par darbu Ukrainā, tostarp, minējis, ka regulāri dzirdamas sirēnas par gaisa uzbrukumiem, bet pie tā jau ir pierasts.

Slimnīcas logi ir izlīmēti ar melnu plēvi, un vienīgā laika atskaite ir brīdis, kad ieslēdz un izslēdz gaismu. Tā ir gaismas maksēšana, lai klīnika nebūtu redzama lidaparātiem un artilērijas novērotājiem. Gaisma ir izslēgta no pusastoņiem vakarā līdz pusseptiņiem rītā.

Laikā, kad atļauts lietot gaismu, notiek aktīva karā cietušo operēšana.

Citi

Eiroparlamenta deputāts Roberts Zīle, kas bija vēlēt savā dzīvesvietā, Vaivaros, pauž neapmierinātību par to, ka tik ilgi bija jāgaida vēlēšanu rezultāti, vēstīts Evijas Kalnbērzas, Laumas Lapsas materiālā "Vēlēšanu nakts aizkulises" izdevumā "Privātā Dzīve".

Svarīgākais