VIDEO: Maskavā histrērija pirms IKEA aizvēršanas

© Ekrānšāviņš

Pēc tam, kad Zviedrijas "Ikea" paziņoja par savu veikalu slēgšanu Krievijā un Baltkrievijā, Krievijas iedzīvotāji metās šturmēt "Ikea", kamēr vēl tas bija vaļā. Pirka visu, ko vajag un ko nevajag - kā PSRS laikos.

Zviedrijas mājokļu labiekārtošanas preču tirgotājs "Ikea" ceturtdien paziņoja, ka apturēs darbību Krievijā un Baltkrievijā, ietekmējot gandrīz 15 000 darbinieku, 17 veikalus un trīs ražotnes.

Šis karš jau tā radījis milzīgas sekas cilvēkiem. Tāpat tas arī radījis nopietnus traucējumus piegāžu tīkliem un tirdzniecībai. Visu šo iemeslu dēļ "Ikea" nolēmis uz laiku pārtraukt darbību Krievijā," norāda uzņēmums.

Šis lēmums galvenokārt skar Krieviju, kurā uzņēmums darbojas jau kopš 2000.gada, un ir viens no lielākajiem rietumvalstu darba devējiem valstī.

'Šiem lēmumiem ir tieša ietekme uz uz 15 000 "Ikea" līdzstrādnieku, un uzņēmums nodrošīnās nodarbinātību un ieņēmumu stabilitāti un sniegs atbalstu viņiem un viņu ģimenēm," sacīts "Ikea" paziņojumā.

Tāpat darbība tiks pārtraukta Baltkrievijā, taču šajā valstī ir vien daži piegādātāji un nav "Ikea" veikalu.

Citi

Lai tuvotos Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem vides un klimata mērķiem, no šī gada bioloģisko atkritumu šķirošanu visā Latvijā ir obligāta, tomēr līdzšinējā Rīgas pieredze, kur šķirošana bijusi obligāta jau kopš 2021. gada, liecina, ka var šķirot, bet var arī nešķirot, vēsta "Aizliegtais paņēmiens".

Svarīgākais