"4 no rīta mums pieteica karu"; ukraiņi par to, kā viss sākās

© AFP/Scanpix/LETA

Ukrainas iedzīvotāji sociālajos tīklos dalījušies ar izjūtām par notikušo pēc tam, kad ceturtdienas rītā Krievija sāka militāru iebrukumu Ukrainā.

Znak.com, atsaucoties uz Ukrainas medijiem, tostarp, UNIAN raksta, ka, pēc aculiecinieku teiktā, par vairākiem sprādzieniem Kramatorskā, spēcīgu sprādzienu Odesā un apšaudi Donbasā. Tīmeklī parādās arī video par sprādzieniem no Harkovas. Aculiecinieki stāsta, ka dzirdējuši sprādzienus Kijevā, Nikolajevā, Berdjanskā.

"Pulksten četros no rīta mums pieteica karu. Nu celies, valsts ir milzīga! Mēs uzvarēsim! K***! Mēs uzvarēsim! Un ne soli atpakaļ! Pats svarīgākais šobrīd! Neļauties panikai! Sagatavojiet dokumentus, sagatavojiet pudeli ūdens, paņemiet ēdienu. Ja dzirdat sprādzienus, nekavējoties meklējiet patvērumu. Kijevā metro var būt patvērums! - raksta viens no Facebook lietotājiem Oleksijs Gončarenko.

Daudzi Ukrainas iedzīvotāji ziņo, ka pamodušies no sprādzieniem un nezina, ko tagad darīt. “Es esmu starp Belaju Cerkovu un Kijevu, un dzirdu sprādzienus, es pamodos no tā. Aviācija lido, iznīcinātāji. Man vairs negribas gulēt, ”raksta Vadims Manokha.

“Man ir panika, es pati ar bērnu. Man vēl nav zvanīts no darba, es nevaru sēdēt, ko darīt, kur skriet, ”raksta cita Ukrainas iedzīvotāja Jeļena.

Tike arī ziņots, ka Ukrainas pilsētās ir milzīgas rindas pārtikas veikalos, pie bankomātiem un degvielas uzpildes stacijām.

Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis ceturtdien visā valstī izsludinājis karastāvokli.

"Šodien prezidents Putins paziņoja par speciālas militārās operācijas veikšanu Donbasā. Krievija veikusi triecienus par mūsu militāro infrastruktūru un mūsu robežsargiem, robežsardzes vienībām. Daudzās Ukrainas pilsētā bija dzirdami sprādzieni. Mēs ieviešam karastāvokli visā mūsu valsts teritorijā," teikts "Facebook" publicētā Zelenska uzrunā.

"Pirms minūtes man bija saruna ar prezidentu Baidenu. ASV jau sākušas pulcināt starptautisko atbalstu. Šodien no jums, no katra no jums tiek prasīts miers, pēc iespējas palieciet mājās. Mēs strādājam, armija strādā, strādā viss Ukrainas drošības sektors," paziņoja Zelenskis.

Jāpiebilst, ka nepārtraukti parādās arvien jauna informācija par iebrukumu Ukrainā. Tā, piemēram, uzbrukums Ukrainai notiek no Krievijas un Baltkrievijas, ceturtdien pavēstīja Ukrainas robežsardzes dienests.

"Valsts robežai uzbrucis Krievijas karaspēks no Krievijas un Baltkrievijas," teikts robežsardzes paziņojumā.

"Apmēram pulksten 5 Ukrainas valsts robežai (..) ar Krievijas Federāciju un Baltkrievijas Republiku uzbruka Krievijas karaspēks, kuru atbalsta Baltkrievija," norāda robežsardze.

"Uzbrukumi robežsardzes apakšvienībām, robežsardzes patruļām un kontrolpunktiem notiek, izmantojot artilēriju, smago tehniku un strēlnieku ieročus," sacīts robežsardzes paziņojumā.

Tajā teikts, ka uzbrukums notiek Luhanskas, Sumu, Harkovas, Čerņihivas un Žitomiras apgabalos, kā arī no okupētās Krimas.

"Tiek fiksēta pretinieka diversiju un izlūkošanas grupu darbība," informē Ukrainas robežsardze.

Jau ziņots, ka ceturtdienas rītā Krievija sāka militāru uzbrukumu Ukrainai.

Citi

Aprīļa vidū Rīgas lidosta vēstīja, ka papildus ierastajai apmaksai atbilstoši katra taksometru pārvadātāja noteiktajiem laika un attāluma tarifiem Rīgas lidostas Apmeklētāju centrā pasažieriem turpmāk būs iespējams iegādāties arī vaučerus braucienam ar taksometru no lidostas uz pilsētas centru un Pārdaugavu.

Svarīgākais