VIDEO: Šausminošs iemesls, kādēļ nekad neēst haizivs spuru zupu

© Ekrānuzņēmums

Lai nodrošinātu haizivs spuru tirgu, nereti haizivs spuras haizivīm tiek nogrieztas, tām dzīvām esot. Un tad haizivis tiek palaistas atpakaļ okeānā, kur tās lēni mirst, nogrimstot dzelmē. 

Zvejnieki mēdz medīt haizivis, to spuras ceļo uz Āziju, kur tās izmanto, lai pagatavotu Ķīnas delikatesi - haizivs spuru zupu. Dzīvnieku tiesību aizstāvji kritizē haizivs spuru ieguvi, kamēr citi norāda, ka haizivs spuru ēšana ir veca tradīcija.

Haizivs spuru zupa tiek uzskatīta par delikatesi Ķīnā, Taivānā un Dienvidaustrumāzijā, parasti to pasniedz banketos, svinībās, kāzās un citos īpašos gadījumos, simbolizējot veselību un prestižu.

Baisi apzināties faktu, ka nereti haizivs spuras haizivīm tiek nogrieztas, tām dzīvām esot, un tad haizivis tiek palaistas atpakaļ okeānā, kur tās lēni mirst, nogrimstot dzelmē.

Tiek lēsts, ka katru gadu aptuveni 73 miljoni haizivju iet bojā haizivs spuru tirgus dēļ.

Citi

“Lamborghini”, itāļu luksusa sporta automobiļu ražotājs, kas ar meitasuzņēmuma “Audi” starpniecību pieder “Volkswagen” grupai, paziņoja, ka atliek pirmā “Lamborghini” elektromobiļa izlaišanu līdz 2029. gadam, tirgus apstākļu un gatavības dēļ, vēsta raidsabiedrība RTE.

Svarīgākais