"Nevēlos bērnus!" Latvijas māksliniece Taizemē veic sterilizāciju

© Freepik

"Sterilizācija nav par kontracepciju kā aizsargāšanos no grūtniecības seksa laikā. Tas ir par izvēli, mans apzināts lēmums," rubrikā "Dzīvei nav melnraksta" stāsta māksliniece Mētra Saberova, kura veikusi sterilizāciju, jo ir pārliecināta, ka bērnus nekad negribēs.

Mētra uzskata, ka ne vienmēr ir aktuāls bioloģiskais determinisms un sievietes mātes instinkts. Sieviete var būt pati par sevi, bet tas nenozīmē, ka Mētra ir pret ģimenēm. Tomēr, pēc mākslinieces uzskatiem, tas ir tikai normāli, ka par to sabiedrībā runā, tiek ziņots lsm.lv materiālā par raidījumu.

Pirms vairākiem gadiem Saberova veica sterilizāciju Taizemē. Latvijā tajā laikā to nevarēja izdarīt medicīnisko indikāciju dēļ. Tā bija viņas pārliecība. Ja tu negribi radīt bērnus, tad ir normāli spert šādu soli.

"Tas ir mans apzināts lēmums. Un es nezinu, kā lai vislabāk pasaka, ka es negribu bērnus. Tas ir loģisks, racionāls risinājums."

Sterilizācija nemaina hormonus, tā neietekmē veselību un neapdraud dzīvību. Tā ir kā ķirurģiska operācija ar anestēziju, saka Mētra.

Pirms gadiem septiņiem viņa pirmo reizi aizgāja uz LGBT un viņu draugu apvienību "Mozaīka", lai iemācītos korektāk atbildēt cilvēkiem, ka viņi ir ļoti neiejūtīgi un neizglītoti pret viņas izskatu un uzskatiem. Tolaik meitene sevi identificēja kā heteroseksuālu. Pēc tam apzinājās savu panseksualitāti.

Svarīgākais