Vaškevičam Krievijā piešķirts bēgļa statuss

© Mārtiņš Zilgalvis / F64

Parādījusies jauna informācija par kukuļdošanā apsūdzētā Vladimira Vaškeviča atrašanās vietu un nodarbošanos.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizturētais Vaškevičs tika apcietināts 2011.gada ziemā, taču vēlāk viņu atbrīvoja pret 85 372 eiro drošības naudu.

Pēc atbrīvošanas Vaškevičs ar tiesas atļauju devās uz Austriju, kur toreiz, pēc viņa advokātes Jeļenas Kvjatkovskas teiktā, strauji esot pasliktinājies viņa veselības stāvoklis, tādēļ esot bijusi nepieciešama akūta operācija un pēc tam - ārstēšanās. Tobrīd tiesā viņa krimināllietā par kukuļošanu tiesvedība tika apturēta.

Prokurore Una Brenča publiski paziņoja, ka nosūtījusi vairākus lūgumus Austrijai, taču Vaškevičs netika izdots, jo, pēc Austrijas prokuratūras ieskata, viņš esot nedziedināmi slims.

Kā vēsta specializētais Krievijas resurss Rusprofile, šā gada jūlijā Latvijas pilsonis Vladimirs Petrovičs Vaškevičs reģistrējās Maskavā federālajā starprajonu inspekcijā, raksta portāls kompromat.lv.

Portāls uzzinājis arī to, ka Vladimirs Vaškevičs no Austrijas pārcēlies dzīvot uz Maskavu. Krievijā viņam tika piešķirts bēgļa statuss. Šovasar viņš oficiāli sāka uzņēmējdarbību.

KNAB Vaškeviču aizturēja aizdomās par 50 000 eiro kukuļa došanu kādai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) tā brīža amatpersonai, lai tādā veidā nodrošinātu labvēlīga lēmuma pieņemšanu pret kādu uzņēmumu ierosinātā pārbaudes lietā, kā arī lai netiktu veiktas pārbaudes pret citām konkrētām personām un firmām.

Svarīgākais