Brīdina! Covid-19 gaita nav paredzama, ja saslimst uzreiz pēc potes

© F64

Slimnīcā nonāk arī pret Covid-19 vakcinēti saslimušie. Lai gan rodas sajūta, ka pote no saslimšanas sargā mazāk, nekā cerēts, ārsti pamato, ka pēc vakcinēšanās ir jāpaiet vismaz divām nedēļām, lai organismā izveidotos ātrās antivielas. Bet vislielāko drošību dod tikai pabeigts vakcinācijas kurss, vēstīts Aijas Kincas materiālā LTV Panorāmā.

Latvijas Infektoloģijas centra 4. nodaļā ierīkotas 20 Covid-19 gultas. Visi 20 tajās ievietotie atkarīgi no skābekļa, pacientu stāvoklis - vidēji smags vai smags.

"Un no šiem 20 pacientiem mums ir tikai viens, kas vakcinēts. Un tas nav smagā stāvoklī," norādīja nodaļas vadītāja, infektoloģe Ieva Tolmane.

Tomēr nesen saņemta vakcīna negarantē vieglāku slimības gaitu, ja gadās inficēties uzreiz pēc potes. Antivielas veidojas, bet ne tik ātri.

"Var būt situācija, kad tas var atvieglot, bet var arī tā nebūt.

Jo pēc pirmās potes vajag diezgan ilgu laiku, kamēr izveidojas. Un mums ir pacienti, kas saslimst starp pirmo un otro poti. Bet tas nekādā gadījumā nav no potes. No potes saslimt nevar! Jo tur neievada slimības antigēnu, tur ievada tikai ziņu, ka jāražo antivielas. No potes saslimt nevar, bet var inficēties starp potēm, jo saslimstība ir augsta," stāstīja Tolmane.

Arī centra virsārste Baiba Rozentāle piekrita: "Ja, protams, ir pagājušas 14, 10 dienas, pēc pirmās potes, tad antivielas jeb imūnglobulīni jau ir izveidojušies, nepietiekami, bet ir. Un tā gaita varētu būt vieglāka. Bet, ja ir tā, ka vakar vakcinējās un rīt saslimst, tad diemžēl - nē."

Citi

Vairāki Latvijā populāri alus ražotāju zīmoli patērētājiem neatklāj informāciju, kur miestiņš ražots. Visbiežāk tas gan tiek brūvēts ārpus mūsu valsts robežām – Lietuvā un Igaunijā, vēsta "Bez tabu".

Svarīgākais