Zoodārzā izplatījies Covid-19; inficējušas vairākas gorillas

© Ekrānuzņēmums no Instagram

Zooloģiskais dārzs ASV, Atlantā paziņojis, ka ar Covid-19 sasirgušas vairākas gorillas, vēsta "People".

Gorillām ir parādījušies Covid-19 simptomi.

Kopumā 20 gorillām ir parādījušies tādi simptomi, kā klepus, iesnas un apetītes zudums.

Lai noteiktu vai dzīvnieki ir inficējušies, kopēji paņēma testa paraugus no deguna un mutes, kā arī fekālijām.

Šobrīd zooloģiskā dārza pārstāvji neatklāj, cik tieši gorillas ir sasirgušas ar koronavīrusu. Tomēr pēc testu nosūtīšanas apstiprinājas, ka vairāki dzīvnieki ir inficējušies ar Covid-19.

"Jaunumi par mūsu gorillu populāciju: zooloģiskais dārzs Atlantā ir saņēmis pozitīva testa rezultātus, kas liecina, ka rietumu zemienes gorillu pārstāvji ir pozitīvi pret SARS-CoV-2 vīrusu, kas izraisa Covid-19," zooloģiskais dārzs vēstīja sociālajā medijā "Instagram".

View this post on Instagram

A post shared by Zoo Atlanta (@zooatl)

Zooloģiskā dārza pārstāvji atzīst, ka šobrīd dzīvnieku veselības stāvoklis tiek rūpīgi novērots.

"Viņi saņem vislabāko iespējamo aprūpi, un mēs esam gatavi sniegt papildus atbilstošu aprūpi, ja tā būs nepeiciešama," pauda Sems Rivera, zoodārza darbinieks, kas atbild par dzīvnieku veselību.

Atlantas zooloģiskais dārzs medijiem atklāja, ka, viņuprāt, gorillas inficējušas no pilnībā vakcinētiem darbiniekiem, kuriem bija asimptomātisks vīruss.

Eksperti norāda, ka vīruss dažādās situācijās, it īpaši cieša kontakta laikā, var izplatīties no cilvēkiem uz dzīvniekiem.

Zooloģiskā dārza personāls atzīst, ka tiklīdz gorillas jutīsies labi, viņas saņems vakcīnu pret Covid-19. Paredzēts vakcinēt ne tikai sasirgušās gorillas, bet arī citus dzīvniekus - orangutānus, tīģerus, lauvas un leopardus.