FOTO: ASV specdienesti publicē vēl neredzētus 11.septembra terorakta foto

© Twitter

Neiligi pirms 11.septembra traģēdijas gadadienas, kad gāja bojā aptuveni trīs tūkstoši cilvēku, mikroblogošanas vietnē Twitter publicētas fotogrāfijas, kas neatstās vienaldzīgu nevienu.

"Mēs nekad neaizmirsīsim". Ar šādu mirkļbirku gluži vai biedējošanas fotogrāfijas publicēja ASV slepenais dienests.

Tās fotogrāfēja izlūkdienesta darbinieki, no kuriem daudzi tika smagi ievainoti, jo bija pārāk tuvu sprādziena epicentram, raksta "Life".

ASV piemin 20.gadskārtu kopš 11.septebra teroraktiem, kuros islāma ekstrēmisti noslepkavoja gandrīz 3000 cilvēku.

Islāmisti nolaupīja četras ASV pasažieru lidmašīnas, no kurām divas ietrieca Ņujorkas Pasaules tirdzniecības dvīņu torņos. Trešā lidmašīna tika ietriekta Pentagona ēkā Virdžīnijā, bet ceturtā nogāzās tukšā laukā Pensilvānijā, kad pasažieri mēģināja pārvarēt teroristus.

"Al Qaedas" organizētie koordinētie uzbrukumi laupīja ASV pilsoņiem to nesatricināmo drošības sajūtu un ierāva visus Rietumus karos, kas joprojām nav rimuši.

Zem Islāmistu nolaupīto lidmašīnu sagrauto dvīņu torņu drupām gāja bojā vairāk nekā 2750 cilvēki. Taču zem šī Ņujorkas labklājības simbola gruvešiem tika atrastas tikai 1640 cilvēku mirstīgās atliekas.

Vēl gandrīz 75 000 cilvēku, tostarp daudzi policisti, ugunsdzēsēji un citu glābšanas dienestu pārstāvji, kas pārdzīvoja šo islāmistu noziegumu, joprojām sirgst no garīgām vai fiziskām sekām.

Citi

Lai tuvotos Eiropas Savienības (ES) noteiktajiem vides un klimata mērķiem, no šī gada bioloģisko atkritumu šķirošanu visā Latvijā ir obligāta, tomēr līdzšinējā Rīgas pieredze, kur šķirošana bijusi obligāta jau kopš 2021. gada, liecina, ka var šķirot, bet var arī nešķirot, vēsta "Aizliegtais paņēmiens".

Svarīgākais