8 gadus vecs zēns noslīkst vecāku acu priekšā

© Ekrānšāviņš no video/youtube

Traģēdija notika, kādai ģimenei atpūšoties Turcijā. Vairāk nekā minūti bērns sauca pēc palīdzības, pirms mamma un tētis pievērsa viņam uzmanību, raksta "The Sun".

8 gadus vecais Jusufs Asafs Tiktsas un viņa vecāki devās uz vietējo baseinu kompleksu atpūsties. Vecāki apmetās uz sauļošanās krēsliem blakus ūdenim, bet zēns uzreiz skrēja peldēties.

Bērns, šļūcot no slidkalniņa, ienira ūdenī vietā, kas bija pārāk dziļa viņam. Pēc tam bērns minūti cīnījās par savu dzīvību un vicināja rokas, cerot, ka kāds viņu sadzirdēs. Bet ne vecāki, ne citi atpūtnieki viņam nepievērsa uzmanību.

Briesmīgo brīdi nofilmēja videonovērošanas kamera. Var redzēt, ka bērns gandrīz pašā baseina centrā vicina rokas, taču neviens nesteidzas viņam palīdzēt. Kad vecāki tomēr pamanīja savu dēlu, viņi izvilka viņu krastā un izsauca ātro palīdzību. Mediķi nogādāja zēnu vietējā slimnīcā.

Jusufs tika ievietots reanimācijas nodaļā. Vairākas dienas ārsti cīnījās par viņa dzīvību, bet beigās zēns nomira traucējumu dēļ, ko izraisīja smadzeņu skābekļa bads.

Citi

Latviešu leģionāri, kuri Otrā pasaules kara laikā bija spiesti karot hitleriskajā armijā, kā savstarpējo pazīšanās zīmi izmantoja sarkanbaltsarkanu vairodziņu uz formas. Simbols tagad radījis domstarpības starp Valsts drošības dienestu un Ogres pašvaldību. Dienests iebilst pret domes plānu pulkvedim un leģionāram Vilim Janumam veltītajam piemineklim uzlikt arī uzšuvi, jo uzskata, ka tas var būt pretrunā ar likumu. Tam nepiekrīt Ogre, tāpēc vērsīsies pie likumdevēja, lai skaidro - vairodziņš ir vai nav nacisma simbols, vēsta "Nekā personīga".

Svarīgākais