Diskusija soctīklos: vai vakcīnu pretiniekus var saukt par stulbeņiem?

© Dmitrijs Šuļžics/F64

Diskusijas par to, kā ļaudis mudināt vakcinēties, lai ātrāk izbeigtu staigāšanu maskās, atceltu ierobežojumus, nerimst.

Kāda sieviete sociālajā tīklā "Twitter" aizsākusi diskusiju par to, vai cilvēkus, kuri nevēlas potēties, var saukt par stulbeņiem.

"Skatos, tagad tviterī populāri aizrādīt tiem, kam nervi vairs netur auklēties ar antivakseriem un "domātājiem" - sak', saukt viņus par stulbeņiem ir ļauni, un tādējādi tu viņu nu pavisam atbaidi no vakcīnas," viņa raksta.

"Piedodiet, bet situācijā, kad šie antivakseri ir būtisks iemesls,kādēļ rudenī visai pasaulei dzīve atgriezīsies murgainā un psihei kaitīgā stāvoklī, atļaušos teikt, ka šis nu reiz ir tas gadījums, kad izmisīgas izjūtas un saukšana par stulbeni ir saprotama. Savu iecietību pret "atšķirīgiem viedokļiem" varat attīstīt diskusijās par aukstās pas sastāvdaļām, jo tas vārītais kartupelis neskar pārējo iedzīvotāju dzīvi fundamentālā veidā. Vai man jāsmaida un jāplaudē par tiem, kas sabotē mūsu visu labklājību? Šis nav triviāli. Šis ir mutējošs vājprāta murgs, ne nekaitīgs viedoklītis," viņa turpina.

Sievietei gan daļa interneta lietotāju nepiekrīt, norādot, ka šādu cilvēku saukšana par stulbeņiem noved pie tā, ka personas vēl vairāk negrib vakcinēties, noslēdzas sevī.

Kārtējā kampaņa, lai mudinātu cilvēkus vakcinēties

Jaunās vakcinēšanās pret Covid-19 kampaņas galvenais mērķis ir dot stimulu tiem šaubīgajiem, kuri vēl nav pieņēmuši lēmumu doties un saņemt savu poti, intervijā sacīja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja Eva Juhņēviča.

Viņa uzsvēra, ka televīzijā, radio un pilsētvidē redzamās reklāmas ir tikai daļa no komunikācijas aktivitāšu kopuma - paralēli šonedēļ tiek sākta ļoti intensīva kampaņa mazākumtautību pārstāvju uzrunāšanai, kā arī digitālajos medijos, lai sasniegtu Latvijas iedzīvotājus visdažādākajos kanālos.

Juhņēviča skaidroja, ka kampaņa ar saukli "Bez vakcīnas nav uzvaras!" aicina visus būt vienotiem, jo bez vienotas rīcības - vakcinēšanās - vīrusu uzveikt nebūšot iespējams.

Viņa atzina, ka aizvadītajā nedēļas nogalē rīkotajos izbraukuma vakcinēšanās punktos Zvejnieksvētkos un gadatirgos cilvēki visai aktīvi izmantoja iespēju saņemt poti pret Covid-19, tādēļ šāds koncepts - vakcinēšanās punktu ierīkošana lielākos brīvdabas pasākumos - noteikti tiks saglabāts un attīstīts.

Vienlaikus kopējo pagājušajā nedēļā savakcinēto iedzīvotāju skaitu - ap 52 000 cilvēku - Juhņēviča novērtēja kā ļoti zemu, atgādinot, ka vēl pirms dažām nedēļām šis skaitlis bijis vismaz divkārt lielāks. Vakcinācijas projekta nodaļas vadītāja gan pieļāva, ka pošu saņēmēju skaita samazinājums ir saistīts arī ar karsto laiku, kurā liela daļa cilvēku izvēlas iespējami mazāk apgrūtināt sevi ar došanos ārpus mājas.

Kā ziņots, pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā ir turpinājis samazināties un bijis zemākais kopš aprīļa otrās puses, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija salīdzinoši ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas, liecina NVD dati.

Lai mudinātu cilvēkus aktīvāk vakcinēties pret Covid-19, sākusies jauna nacionāla mēroga vakcinācijas pret Covid-19 reklāmas kampaņa, kas tostarp paredz dažāda veida vides plakātu izvietošanu un plašāku masu mediju iesaisti.

Kā iepriekš pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP), kampaņā plānotas vides reklāmas dažādos formātos Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā, Rēzeknē, Valmierā, Cēsīs, Liepājā, Siguldā, Tukumā un Ventspilī. Iecerēts arī izvietot plakātus visu pašvaldību publiskajās telpās, uz afišu stabiem un ziņojumu dēļiem, daudzīvokļu māju liftos un "Latvijas Pasta" nodaļās.

Svarīgākais