Ūdens jūrā pēkšņi kļuvis ledaini auksts; Bricis skaidro, kāpēc tā

© Kaspars Krafts/F64

Latvijas piekrastes lielākajā daļā ūdens temperatūra jūrā ir +20..+23 grādi, bet Ziemeļvidzemes piekrastē ūdens kļuvis auksts, liecina dati no Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra un satelītiem. Meteorologs Toms Bricis vēsta, ka, piemēram, 29. jūnija rīta pusē Salacgrīvā ūdens temperatūra pazeminājusies līdz +9 grādiem.

Kā skaidro Bricis, Ainažu, Salacgrīvas, Tūjas un Saulkrastu piekrastē ūdens temperatūra ievērojami pazeminājusies jūras straumju dēļ.

"Sasilušais ūdens virsējais slānis ir aizplūdis tālāk no krasta un tā vietā pludmalēs ienācis auksts ūdens no dzelmes. Parasti šo procesu izraisa krasta vējš, kas aizpūš ūdens virsējo slāni, taču šoreiz ūdens apmaiņu drīzāk izraisījušas jūras straumes, jo pēdējās dienās valdošais ir ziemeļrietumu vējš, kas Vidzemes piekrastē apvelingu neizraisa," skaidro Bricis.

Viņš piebilst, ka atsevišķās sēkļainās pludmalēs gan ūdens joprojām var būt silts, kur pārdesmit metrus no krasta ir sekls un ūdens apmaiņa ir lēnāka.
Meteorologs uzsver, ka šos šauras piekrastes joslas procesus prognozēt ir sarežģīti, jo tie ir ļoti lokāli.

Kā tika vēstīts, Ziemeļvidzemes krastā nonācis auksts ūdens no lielāka dziļuma, Salacgrīvas ostā ūdens temperatūra otrdienas rītā pazeminājusies līdz +9 grādiem.

Turpretī Skultes ostā ūdens temperatūra paaugstinājusies no +15 grādiem pirmdienas rītā līdz +21 grādam otrdienas rītā.

Kurzemes piekrastē, kā arī Jūrmalā un Rīgā ūdens temperatūra jūrā pārsvarā svārstās +20..+23 grādu robežās.

Lielākajā daļā upju un ezeru ūdens temperatūra no rīta pazeminājusies līdz +19..+24 grādiem.

Citi

Divu bērnu māte, kura jau kādu laiku dzīvoja šaubās, pārbaudīja savu bērnu DNS. Rezultāts viņu šokēja, taču izrādījās, ka tas nav tik rets gadījums. Pēc notikušā sieviete mudina citus vecākus uzticēties saviem instinktiem.

Svarīgākais