Šovakar pret Znaroku un mājinieci Krieviju

© SCANPIX

Latvijas izlasei izdevies atņemt punktu divām grupas favorītēm. Vai pozitīvais pārsteigums turpināsies arī mačā pret nepārliecinoši sākušo laukuma saimnieci Krieviju? Iemetiens pulksten 16:15.

Latvijas izlasei pasaules čempionāts sācies ar Zviedrijai (1:2 pagarinājumā) un Čehijai (3:4 pēcspēles metienos) atņemtiem punktiem. Turklāt otrajā mačā, sākoties pēdējai minūtei, mūsējie atradās vadībā, taču metienam no zilās līnijas sekoja pielikta nūja, un daudz glābušais Edgars Masaļskis bija bezspēcīgs. Viņš kapitulēja arī vienā pēcspēles metienā, kamēr latviešu iespējas palika nerealizētas.

Otrajā trešdaļā galvenais treneris Leonīds Beresņevs neapmierinātību izrādīja, izjaucot trīs no četriem virknējumiem. Nemainīgs palika otrais, un tieši Andris Džeriņš, Roberts Bukarts un Miķelis Rēdlihs parūpējās par izvirzīšanos vadībā. Sākotnēji laba saspēle neitrālajā zonā deva iespēju pretuzbrukumam, kuru noslēdza Bukarts, bet pēcāk Džeriņš atrada netraucēto Rēdlihu, un pieredzējušais uzbrucējs nepievīla,

Lai gan izmaiņas sapurināja komandu, vakardienas treniņā Beresņevs atgriezās pie ierastajiem virknējumiem, pirmajā maiņā kopā spēlējot Zemgum Girgensonam, kapteinim Kasparam Daugaviņam un Ronaldam Ķēniņam, kurš pret čehiem nopelnīja noraidījumu līdz mača beigām. Šī pārkāpuma dēļ Ķēniņš šodienas spēli būs spiests izlaist, no rīta paziņoja LHF.

Kamēr mūsējie trenējās, laukuma saimniece Krievija aizvadīja otro maču turnīrā, ar grūtībām pieveicot šveiciešus pārsteigušo Kazahstānu - 6:4. Divas reizes lielgabalu no zilās līnijas nodemonstrēja aizsargs Antons Belovs, kurš pievienoja arī divas rezultatīvas piespēles. Divi vārtu guvumi arī Romāna Ļubimova kontā, lai gan Maskavas CSKA uzbrucējs neaizvadīja pārāk rezultatīvu sezonu - Kontinentālajā hokeja līgā vien septiņi vārti un septiņas piespēles.

Kazahstānas valstsvienība trīs no četrām ripām iemeta skaitliskajā vairākumā, un galvenais treneris Oļegs Znaroks padotajiem pārmeta uzdevuma nepildīšanu, jo sāncenšu kombinācijas bija smalki izpētītas. Tāpat Znarokam, kurš no 2007. līdz 2011. gadam vadīja Latvijas valstsvienību, galvassāpes sagādā savainojumi, jo pēdējo dueli pleca traumas dēļ nepabeidza uzbrukuma līderis Artēmijs Panarins.

24 gadus vecais hokejists aizvadīja pirmo sezonu Ziemeļamerikā, un Panarins nekavējoties atrada saikni ar Čikāgas "Blackhawks" līderi Patriku Keinu. Amerikānis kļuva par Nacionālās hokeja līgas rezultatīvāko spēlētāju, kamēr krievs ir galvenais favorīts cīņā par labākā debitanta balvu. 80 mačos viņa kontā 30 vārti un 47 piespēles.

Situāciju vēl dramatiskāku padara fakts, ka Krievijas izlase, gaidot papildinājumu no Ziemeļamerikas, kur viena zaudējuma attālumā no sezonas beigām ir Aleksandrs Ovečkins un viņa kolēģi Vašingtonas "Capitals" komandā, turnīram pagaidām pieteikusi tikai 11 uzbrucējus, bet vietu ceturtajā maiņā aizpilda aizsargs Viktors Antipins no Magnitogorskas "Metallurg".

Tāpat vārtos gaidīto sniegumu pagaidām nedemonstrē Sergejs Bobrovskis no Kolumbusas "Blue Jackets", kurš ticis galā ar 39 no 45 metieniem, kas veido vien 86,7%. Viņš 2013. gadā tika atzīts par Nacionālās hokeja līgas labāko vārtsargu, bet savainojuma dēļ aizvadītā sezona neizdevās.

Toties lielisks Maskavas CSKA vārtos bija 20 gadus vecais Iļja Sorokins, kurš regulārajā čempionātā tika galā ar 95,3%, bet izslēgšanas mačos - ar 94,5% sāncenšu metienu. Visdrīzāk, tieši viņam tiks dota iespēja pret Latvijas izlasi.

Svarīgākais