Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs šodien tikās ar premjeri Eviju Siliņu, pārrunājot vairākus svarīgus jautājumus.
Budžeta veidošanas process nekad nav vienkāršs, un arī nākamā gada budžeta veidošanas procesā "redzēsim daudz drāmu", bet valdības uzstādījums nākamgad noteikt vienu prioritāti - valsts drošību, ir pareizs, pēc tikšanās sacīja E. Rinkēvičs.
Viņš arī sacija, ka viņu neizbrīnot tas, ka Eiropas Savienības (ES) 14.sankciju pakete pret Krieviju nav saskaņota, jo jāatceras, ka vienu otru reizi ir bijis sarežģīti saskaņot sankciju paketes dažādu valstu iebildumu dēļ.
Pēc viņa paustā, tas nenozīmē, ka lēmums būs negatīvs. Tas vairāk nozīmē to, ka vēstnieki un, iespējams, ES dalībvalstu ārlietu ministri turpinās darbu, jo dažreiz šie jautājumi atkal nonāk ES Ārlietu padomes dienas kārtībā un ir iespēja vienoties par būtiskiem jautājumiem. Prezidents pauda cerību, ka diskusiju un varbūt arī ilgāka darba rezultātā, bet beigu beigās 14.sankciju pakete tiks pieņemta.
"Šo jautājumu mēs pārrunājām arī ar premjeri. Mēs esam pilnīgi pārliecināt, ka šo paketi, kurā ir arī Latvijas virzītais priekšlikums par mangāna rūdas aizliegumu, ir jāpieņem, uz to ir jākoncentrējas. Es ceru, ka ar nelielu drāmu, tomēr šis lēmums drīzumā tiks pieņemts un tās problēmas, kas varbūt ir būtiskas vienai vai otrai ES dalībvalstij, tiks atrisinātas un mēs varēsim virzīties uz priekšu," žurnālistiem norādīja Rinkēvičs.
Savukārt Ukrainas miera samits bija daudz produktīvāks un veiksmīgāks, nekā sākotnēji varēja šķist.
Rinkēvičs uzsvēra, ka samitā daudzas valstis pieņēma deklarāciju, gan arī vienojās, ka tas ir pirmais solis garākam procesam. Tāpat iecerēts, ka nākotnē notiks arī otrais Ukrainas miera samits.
Valsts prezidenta ieskatā pozitīvā ziņa ir arī tā, ka samitā plaši bija pārstāvētas Āfrikas, Latīņamerikas un Āzijas valstis. Viņš klāstīja, ka izskanēja dažādi viedokļi, kā arī aicinājumi nākamajā samitā aicināt piedalīties arī Krieviju un Ķīnu.
"Redzēsim, kā šis politiskais process virzīsies. Tas tiešām bija labs solis, kas atgriezta Ukrainu atpakaļ globālajā dienas kārtībā, jo par šiem jautājumiem runā un diskutē ne tikai Eiropā, bet visā pasaulē," teica Rinkēvičs.
Viņš arī atzīmēja, ka samitā izkristalizējās trīs elementi, pie kuriem tālāk strādāt - tā ir kodoldrošība, humānie jautājumi, jautājumi, kas skar gūstekņu apmaiņu un pārtikas drošību, kas ir būtiska daudzām Āfrikas valstīm.