Petraviča atzīst, ka neesot viegli apvienot ministres un deputātes darbus

© F64 Photo Agency

Labklājības ministre, Saeimas deputāte Ramona Petraviča (KPV LV) atzīst, ka šajā "ļoti sarežģītajā laikā" nav viegli apvienot ministres un deputātes darbus.

Atbildot uz jautājumu, vai noliks Saeimas deputāta mandātu, Petraviča norādīja, ka "šis ir tiešām ļoti sarežģīts laiks," un atzina, ka "nav viegli apvienot darbu".

Politiķe skaidroja, ka jautājums par iespēju nolikt parlamentārietes mandātu uz laiku, kamēr ir labklājības ministre, tiks pārrunāts un par to tiks lemts "KPV LV" Saeimas frakcijā.

Labklājības ministrei un Saeimas deputātei Ramonai Petravičai (KPV LV) pašai jāsaprot, kā vislabāk veltīt visu nepieciešamo laiku ministra pienākumu pildīšanai, uzskata premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV).

Jautāts, kā esošajā situācijā būtu jārīkojas Petravičai, kura apvieno gan ministra, gan deputāta amatu, Kariņš nesniedza konkrētu redzējumu, uzsverot, ka galvenais ir sasniegtais rezultāts.

"Ir ļoti skaidrs, ka šajos apstākļos jebkuram ministram īpaši daudz laika jāvelta jautājumu risināšanai. Sociālās aprūpes centru jautājuma risināšana prasa ļoti daudz laika, enerģijas un koncentrācijas. Ministrei pašai jāsaprot, kā viņa vislabāk, lai veltītu visu nepieciešamo laiku ministra pienākumu pildīšanai," sacīja Kariņš.

"KPV LV" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Māris Možvillo aģentūrai LETA skaidroja, ka tas, vai uz labklājības ministres amata laiku atstāt Saeimas deputātes amatu vai turpināt būt parlamenta deputātei, būs pašas Petravičas izšķiršanās. "KPV LV" frakcija vēl lems par savu nostāju šajā jautājumā, taču Saeimas Kārtības rullis neparedz attiecībā uz savu mandātu Petravičai ņemt vērā frakcijas viedokli, skaidroja politiķis.

Možvillo atturējās prognozēt, vai frakcija trešdienas, 27.janvāra, sēdē atbalstīs deputātes mandāta saglabāšanu vai arī aicinās to nolikt uz ministres amata pildīšanas laiku. Pirms tam vaicāts, vai lēmums jau pieņemts šodien, viņš skaidroja, ka, ņemot vērā vairākus pašlaik aktuālus jautājumus, nebūtu prātīgi reizē uz vairākām "karstām pannām cept pankūkas un cerēt, ka visas iznāks ļoti garšīgas".

"KPV LV" frakcijas vadītājs norādīja, ka ministrei pašai ir jāsaprot, kā būtu pareizi rīkoties. Reizē viņš aicinās frakcijai pašai pieņemt kādu lēmumu par savu nostāju, ņemot vērā arī situāciju ar Covid-19 izplatību.

Vaicāts par frakcijas stabilitāti un vai ir vērojama šķelšanās, Možvillo skaidroja, ka viņa rīcībā neesot informācijas par šādu problēmu, taču frakcijas sēdē tiks spriests arī par frakcijas saliedētību. Politiķis apstiprināja, ka ir parakstījies par Petravičas šodien publiski minētās "KPV LV" jaunas biedru sapulces izsludināšanu.

Kā ziņots, "KPV LV" valde savas biedres Petravičas atkāpšanos no amata nerosinās, taču aicina politiķi izvērtēt iespēju atstāt deputātes amatu, lai krīzes laikā pilnvērtīgāk pievērstos Labklājības ministrijas (LM) vadīšanai.

"KPV LV" valdes loceklis Artūrs Vējš aģentūrai LETA pastāstīja, ka valde uzklausījusi ministri par Covid-19 izplatības mazināšanu sociālās aprūpes iestādēs. "LM šajā jautājumā ir darījusi cik iespējams, lai gan pastāv kādas nianses, kas kavējas dēļ citām ministrijām un valdības kopējā lēmuma. Varbūt ministrijai arī kādos aspektos vajadzēja vairāk uzmanības pievērst. Tas ir tas, ko dzirdējām no ministres," uzsvēra Vējš.

Ņemot vērā, ka Petraviča ieņem deputātes amatu, valdes locekļi aicinājuši ministri izdarīt izvēli un koncentrēties uz darbu ministrijā. "Aicinājām ministri apsvērt vai gadījumā nav nepieciešams visus spēkus veltīt ministrijā šajā valstij grūtajā laikā. Tas ir viņas ziņā vai pievērsties deputāta vai ministra darbam. Šos divu pienākumu pildīšana paņem ļoti daudz spēka un darba ir daudz gan parlamentā, gan ministrijā," uzsvēra Vējš.

Savukārt Petraviča šodien preses konferencē pavēstīja, ka Saeimas frakcija neatzīst "KPV LV" valdi un uzskata to par neleģitīmu. Politiķe norādīja, ka ir savākti ap 100 biedru paraksti, lai sasauktu jaunu partijas biedru sapulci. Biedru parakstu skaits jaunas sapulces organizēšanai esot lielāks, nekā biedru skaits, kuri ir ievēlējuši "KPV LV" valdi, kuru frakcija neatzīst, uzsvēra politiķe.

Jau vēstīts, ka atbilstoši Uzņēmumu reģistra (UR) lēmumam pašlaik "KPV LV" valdē ir 6.decembrī ievēlētie Toms Andersons, Elita Lazda, Artūrs Vējš, Agnese Zaļakmentiņa, Miks Vizbulis un Raimonds Nipers.

Savukārt 12.decembrī notika cita, tagad jau bijušās "KPV LV" valdes rīkota sapulce, kurā valde tika ievēlēta daļēji citā sastāvā, tajā skaitā ar Petraviču un dažiem Saeimas deputātiem. Taču UR ir divreiz atteicis šīs valdes reģistrāciju pašreizējās, 6.decembra valdes vietā, ņemot vērā dokumentos konstatētos trūkumus, kuri jānovērš līdz aprīļa otrajai pusei.

Politika

Lai cik ierobežota arī nebūtu Latvijas Bankas (LB) ietekme uz eirozonas monetāro politiku, LB prezidentam joprojām ir nozīmīga loma mūsu valsts ekonomiskajā, finansiālajā un banku sistēmas attīstībā. Tāpēc mūsu politiķu izvēlei – kuram uzticēt šo svarīgo amatu pēc tam, kad šā gada 21. decembrī beigsies pilnvaru termiņš esošajam LB prezidentam Mārtiņam Kazākam – jāpieiet ar pilnu nopietnību.

Svarīgākais