Koalīcija būtu jāveido Rīgas domes līdzšinējās opozīcijas valstiskajām partijām jeb tiem galvaspilsētas domē ievēlētajiem politiskajiem spēkiem, kuri veido valdību, tomēr vispirms vēl ir jāsagaida vēlēšanu rezultāti, pēc vēlēšanu iecirkņu slēgšanas pauda apvienības "Attīstībai/Par!" un partijas "Progresīvie" (APP) kopīgā saraksta Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Staķis.
Politiķis apliecināja, ka APP ir gatava uzņemties līderību koalīcijas veidošanā. Vaicāts, vai ir gatavs pie iespējas kļūt par Rīgas mēru, Staķis norādīja, ka Rīgas dome būtu jāvada tai partijai, kura būs parādījusi labākos rezultātus no valstiskajiem jeb tā dēvētajiem centriski labējiem politiskajiem spēkiem.
Staķis skaidroja, ka AP jau iepriekš ir aicinājusi Rīgas domes līdzšinējās opozīcijas valstiskās, valdību veidojošās partijas drīz vien pēc vēlēšanām sākt sarunas par darāmo galvaspilsētas domē. Politiķis arī uzsvēra, ka vēl gaidīs vēlēšanu rezultātus, jo kā uzņēmējs ir piesardzīgs teikt "hop!", pirms droši zināms, ka ir pārlēkts.
Reizē APP Rīgas mēra amata kandidāts norādīja, ka skaidrs, ka vairākums ir nobalsojuši par pārmaiņām. Vēlētāju aptaujas labos datus par atbalstu AP Staķis skaidroja ar partijas koncentrēšanos uz darba plāniem, nevis partijas ķildām. Politiķis atzina, ka vēlēšanu rezultāti APP var būt sliktāki, nekā vēlētāju aptaujas dati, ņemot vērā, ka liels skaits uzrunāto vēlētāju neatbildēja uz aptaujas jautājumu.
Jau ziņots, jaunajā Rīgas domes sasaukumā ārkārtas vēlēšanu rezultātā varētu iekļūt pat astoņi partiju un to apvienību saraksti, liecina aģentūras LETA, Latvijas Televīzijas, Latvijas Radio un Rīgas Stradiņa universitātes ar pētījumu aģentūras SKDS atbalstu veiktās vēlētāju aptaujas rezultāti.
Aptauja tika veikta šodien pie vēlēšanu iecirkņiem, un tās rezultāti liecina, ka lielāko atbalstu vēlēšanās varētu iegūt APP saraksts. Par to varētu būt nobalsojuši 26,6% vēlētāju.
Otrajā vietā varētu ierindoties partija "Saskaņa", kas varētu būt saņēmusi 18,9% vēlētāju balsu. Tās ilggadējā partnere partija "Gods kalpot Rīgai" vēlēšanās varētu finišēt piektajā vietā, iegūstot 7,4% balsu, tādējādi abas partijas kopā nesaņemtu vairākumu balsu, lai izveidotu koalīciju domē.
Trešajā vietā vēlēšanās varētu būt ierindojusies partiju apvienība "Jaunā Vienotība", par kuru varētu nobalsot 14,8% pilsoņu. Tālāk seko nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK un Latvijas Reģionu apvienības kopīgais saraksts, kas varētu būt saņēmis 8,8% vēlētāju balsis.
Jaunā konservatīvā partija šajās vēlēšanās varētu būt ieguvusi 6,2% balsu. Jaunajā domes sasaukumā varētu iekļūt arī Latvijas Krievu savienība, par ko varētu būt nobalsojuši 5,2% vēlētāju.
Iespējams, domē varētu tikt pārstāvēta arī Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kurai līdz 5% latiņas pārvarēšanai aptaujā pietrūkst tikai 0,2 procentpunktu.
Zem piecu procentu robežas ir partija "Alternative", par ko varētu būt nobalsojis 3,1% vēlētāju, valdībā pārstāvētā partija "KPV LV" ar 1,2% balsu, partija "Jaunā saskaņa" ar 1,2% balsu, partija "Vienoti Latvijai" ar 0,4% balsu, Rīcības partija ar 0,3% balsu. Savukārt partija "Taisnīgums" un Centra partija katra varētu būt saņēmušas 0,2% balsu.
Aptaujā piedalījās 2186 vēlēšanās jau nobalsojuši cilvēki, no kuriem savu izvēli neatklāja 654 vēlētāji jeb 30% no aptaujātajiem. Deviņas personas atzina, ka vēlēšanās nebalsoja, proti, neiemeta urnā aploksni, iemeta tukšu aploksni vai apzināti bojātu vēlēšanu zīmi u.tml.