Vilnim Ķirsim atļauj strādāt divos amatos

© Kaspars Krafts/f64

Rīgas dome šodien atļāva Vilnim Ķirsim (JV) savienot Rīgas domes priekšsēdētāja amatu ar Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes locekļa amatu.

Kā norādīts lēmumprojektā, 2020.gadā Rīgas dome jau nolēma izvirzīt Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomei kā Rīgas domes pārstāvi Ķirsi.

Ņemot to vērā, Ķirša kā Rīgas domes priekšsēdētāja amata savienošana ar Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes locekļa amatu interešu konfliktu neradīšot, kā arī nebūšot pretrunā ar valsts amatpersonai saistošām ētikas normām un nekaitēs valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai.

Tomēr tiek norādīts, ka Ķirsim esot pienākums jebkurā brīdī izvērtēt interešu konflikta iespējamību un rīcības atbilstību ētikas normām, ja, pildot Rīgas domes priekšsēdētāja amatu vai Rīgas plānošanas reģiona attīstības padomes locekļa amatu, pastāv iespēja, ka viņš var nonākt interešu konflikta situācijā.

Latvijā

Latvijā veiktā pāreja uz izglītības iegūšanu tikai valsts valodā nepārkāpj Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvenciju un nediskriminē krievus, secinājusi Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT), skatot lietu "Djeri un citi pret Latviju".

Svarīgākais