Rīgā atklās jaunu vairāk kā 12 km garu veloceliņu

© Dmitrijs Suļžics/f64

Piektdien, 29.septembrī, oficiāli tiks atklāts jaunizbūvētais veloceļš starp Imantu un Daugavgrīvu, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

Jaunā veloceļa kopējais garums ir 12,1 kilometrs, un tas ir garākais nepārtrauktais veloceļš Rīgā. Veloceļš sākas Anniņmuižas un Kleistu ielas krustojumā, turpinoties pa Kleistu ielas labo pusi, kur tas savienojas ar Lielo ielu un beidzas Daugavgrīvas salā - Lēpju ielā.

Veloceļa būvniecību uzsāka 2021.gada 9.decembrī un noslēdzās šī gada 25.septembrī. Tā izmaksāja aptuveni 6,7 miljonus eiro. Būvdarbus veica SIA "Ceļu būvniecības sabiedrība "Igate"".

Projekta ietvaros ir izbūvētas sabiedriskā transporta pieturvietas, ierīkotas atpūtas vietas, uzstādīt soliņi, velostatīvi un atkritumu urnas. Visa veloceļa garumā uzstādīti stendi, kuros atzīmēts tā maršruts, atpūtas vietas un cita būtiska informācija par veloceļu.

Atklāšanas pasākumā piektdien plkst.11 piedalīsies Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis (JV), Satiksmes un transporta lietu komitejas priekšsēdētājs Olafs Pulks (JV), Ārtelpas un mobilitātes departamenta direktora amata pienākumu izpildītājs Jānis Vaivods un "Igates" valdes loceklis Gusts Kaļiņins.

Pulcēšanās paredzēta veloceļa sākumā pie Anniņmuižas bulvāra un Kleistu ielas T veida krustojuma.

Latvijā

Valdība ir apstiprinājusi jauno zāļu uzcenojuma modeli, kuram teorētiski vajadzētu samazināt recepšu zāļu cenas. Tas stāsies spēkā 1. janvārī. Priecāties pāragri. Tā kā konkurence farmācijas tirgū netiek veicināta, diezin vai aptiekās cenas medikamentiem samazināsies – iespējams, tās kļūs vēl lielākas.

Svarīgākais