Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis pats iesniedza pieteikumu atbrīvot viņu no mēra amata, un deputāti to negribīgi apstiprināja.
Atšķirībā no iepriekšējā Jūrmalas domes sasaukuma pirms četriem gadiem šajā valdīja stabila koalīcija — Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) kopā ar Ķemeros sakņoto lokālo partiju Tev, Jūrmala, kā arī Vienotību un Nacionālo apvienību stabili balstīja Gati Truksni mēra amatā. Par to bija jāpateicas masīvajai ZZS priekšvēlēšanu reklāmas kampaņai, kas 2013. gada pavasarī neatstāja cerības politiskajiem oponentiem.
Tagad izskatās, ka šī un citas kampaņas būs krietni paklupinājušas G. Truksni līdz ar visu viņa komandu pirms nākamā gada vēlēšanām. Pareizāk sakot — lāča pakalpojumu izdarījis bēdīgi slavenais uzņēmējs un balamute Jūlijs Krūmiņš, kurš partiju legālas finansēšanas vietā tikai sev vien zināmu iemeslu dēļ izvēlējies likumam neatbilstošas metodes un tagad ar to «nopelnījis» kriminālprocesu ne tikai sev, bet arī Gatim Truksnim, Jorenam Raitumam, Anrī Kursītim un, iespējams, vēl kādiem aizdomās turamajiem.
Ceturtdienas Jūrmalas domes sēdē nevarēja neredzēt, ka 4. - 5. oktobra aizturēšanas pilsētas deputātiem bija nākušas pilnīgi negaidīti. Debatēs par G. Trukšņa atbrīvošanu no amata (attiecīgu dokumentu bija iesniedzis pats G. Truksnis) galvenokārt izskanēja nevis apvainojumi mēram, bet gan - samulsušie deputāti skaidroja sanākušajiem iedzīvotājiem un medijiem, ka dome esot strādājusi rezultatīvi un jaudīgi. Turklāt neraksturīgi labi vārdi tika veltīti arī iepriekšējam domes sasaukumam, kas savulaik nobalsoja par vērienīgu darbu uzsākšanu, kamēr pašreizējā dome tos novedusi līdz galam. Nacionālā apvienība izteicās par esošās koalīcijas darba turpināšanu, tomēr deputāts Arnis Ābelīte (Tev, Jūrmala) nobremzēja šādus aprēķinus, noliedzot, ka būtu jau sastādīta kāda jauna vienošanās, vēl pirms atbrīvots vecais mērs.
Opozīcija Saskaņas izskatā iebilda: «Kriminālprocess, kurā Truksnis ir aizdomās turamais, liek mums balsot par viņa atbrīvošanu no mēra amata!»
Debates beidzās nepilnā stundas ceturksnī, sākās balsojums, un brīnums nenotika - Truksnis ir atbrīvots no mēra amata, saglabājot ierindas deputāta mandātu. Lai ievēlētu jaunu priekšsēdētāju, drīzumā tiks sasaukta jauna sēde. Tikmēr domes priekšsēdētājas funkcijas izpildīs Rita Strode, līdzšinējā G. Trukšņa vietniece.
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Jūrmalas domes deputātiem ir jāvirza savs Jūrmalas mēra amata kandidāts, šādu pārliecību aģentūrai LETA pauda ZZS valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. ZZS Jūrmalas pašvaldības frakcijai pašai ir jāizšķiras, kuru deputātu virzīt mēra amatam un ar kuriem politiskajiem spēkiem veidot koalīciju, norādīja A. Krauze.
Vaicāts, vai Jūrmalas domes priekšsēdētāja vietnieces Ritas Sproģes otrdien notikusī iestāšanās Latvijas Zemnieku savienībā (LZS) organizēta, lai viņu virzītu Jūrmalas domes priekšsēdētāja amatam, A. Krauze atbildēja noliedzoši. Viņš skaidroja, ka 11. oktobrī tehniski noslēdzās politiķes uzņemšanas process LZS. LZS ir viena no divām ZZS veidojošajām partijām, kuras biedre ir arī A. Krauze. ZZS veido arī Latvijas Zaļā partija (LZP), kuras biedrs ir G. Truksnis.
LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars norādīja, ka pašlaik svarīgākais jautājums ir G. Trukšņa Jūrmalā iesākto darbu turpināšana. Tas ir būtiskāks jautājums par konkrēta cilvēka izvēlēšanos mēra amatam, pauda politiķis, norādot, ka uz domes priekšsēdētāja amatu jāvirza persona, kas bauda jūrmalnieku un Jūrmalas domes deputātu uzticību.
Jautājums, kuru kandidātu atbalstīt mēra amatam, ir ZZS Jūrmalas pārstāvju kompetencē, uzsvēra arī E. Tavars, ziņo LETA.