Krūmiņa mēģinājums savulaik sponsorēt Tautas partiju tika atraidīts viņa apšaubāmās reputācijas dēļ

© F64

Lietā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu aizdomās turētā uzņēmēja Jūlija Krūmiņa mēģinājums savulaik sponsorēt Tautas partiju toreiz tika atraidīts potenciālā sponsora apšaubāmās reputācijas dēļ, aģentūrai LETA pauda ekspolitiķis Andris Šķēle.

"Krūmiņa izteikumi mani nepatīkami izbrīna. Viņa sacītais ir fikcija jeb izdomājums, jo patiesībā man ar šo cilvēku nekad nav bijis nekādu attiecību vai darījumu. Viņam par lielu izbrīnu, vienīgo viņa mēģinājumu sponsorēt Tautas partiju pirms tās dibināšanas kongresa es kā topošās partijas līderis atraidīju potenciālā sponsora apšaubāmās reputācijas dēļ," sacīja Šķēle.

Jau ziņots, ka par iespējamu politisko partiju nelikumīgu finansēšanu aizdomās turētais miljonārs Krūmiņš pēdējā laikā strādājis pie memuāriem, kuros grasoties vēstīt arī par "Aivara un Andra noziedzīgajiem grupējumiem", raksta portāls "pietiek.com".

Portāla rīcībā esot nonācis vienas šīs grāmatas nodaļas fragmenta melnraksts, kuru tas ar saīsinājumiem publicējis. Grāmatā Krūmiņš grasoties analizēt arī Latvijas neatkarības 25 gadus, jo "es tomēr biju viens no samērā pietuvinātiem klātesošajiem un biju pazīstams ar visiem tā laika politiskajiem darboņiem". "Es redzēju, kā pakāpeniski lielākā daļa šo cilvēku, kuri nebija izglītoti politiķi, - aktieri, ārsti, muzikanti, bārmeņi, zooloģiskā parka darbinieki un cilvēki ar lieliem parādiem, kuri ir viegli uzpērkami, - kā viņu domas pārņēma nevis Latvijas labklājība, bet gan pārtikusi un bagāta dzīve."

"Es uzskatu, ka lielākā valsts nelaime šo 25 gadu laikā bija tas, ka organizējās divi noziedzīgie grupējumi, kuri nebija ne bandīti, ne reketieri, bet gan mūsu pašu bāleliņi, kuri kļuva par valsts likumīgajiem zagļiem un izveidoja šos divus noziedzīgos grupējumus, kuri vēl šodien valda Latvijā. Andra un Aivara saplūšana beidzās ar valsts pārvaldīšanu. Šo nodaļu es nebūtu rakstījis, bet tieši šo divu noziedzīgo grupējumu dēļ es biju spiests pārdot savus uzņēmumus un emigrēt uz divarpus gadiem uz Austrāliju. Andra noziedzīgais grupējums veidojās Valmierā, bet Aivara noziedzīgais grupējums - Ventspilī," rakstot Krūmiņš.

LETA jau vēstīja, ka KNAB Krūmiņam noteicis aizdomās turētā statusu divos kriminālprocesos. Vienā kriminālprocesā uzņēmējam kā drošības līdzeklis piemērots aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām, bet otrā kriminālprocesā viņam drošības līdzeklis nav piemērots.

KNAB vienā no kriminālprocesiem, kas sākts par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, bija aizturējis arī Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS) un savulaik ar partiju "No sirds Latvijai" saistīto Jorenu Raitumu. Abiem piemērots aizdomās turētā statuss, taču šobrīd abi ir atbrīvoti un viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Kopumā KNAB bija aizturējis četras personas.

Tikmēr no amata atstādināta Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa. Orniņa aģentūrai LETA apliecināja, ka KNAB viņai inkriminē neizpaužamu ziņu izpaušanu un "piedāvājuma pieņemšanu" no Krūmiņa. Viņa gan norādīja, ka konkrētais process nav saistīts ar kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, kurā aizturēts Krūmiņš un Truksnis.

Tiesnese pieļāva, ka abi kriminālprocesi un visas šīs darbības ir saistītas ar grāmatu, kuru Krūmiņš patlaban raksta, pieļaujot, ka kāds bija noklausījies viņa sarunas.

Krūmiņš šodien Latvijas Radio un Latvijas Televīzijai pēc atbrīvošanas sacīja, ka Orniņa viņam esot "veca skolas draudzene". Ar Orniņu viņš ticies piektdien, jo uzņēmēja krustdēls arestēts Dānijā un viņš lūdzis "Aijai izstāstīt, kā tās lietas ir". Tā esot bijusi vienkārša tikšanās, kurā piedalījies arī Rīgas domes deputāts Dainis Turlais (GKR).

Politika

Valdība otrdien atbalstīja Klimata un enerģētikas ministrijas (KEM) izstrādātos Energokopienu reģistrēšanas un darbības noteikumus, kas paredz noteikt kārtību, saskaņā ar kuru tiks izveidots vienots energokopienu reģistrs.

Svarīgākais