NA turpmāk vadīs Saeimas deputāte Indriksone

© Ģirts Ozoliņš/MN

Šodien Nacionālās apvienības (NA) ikgadējā kongresā par jauno partijas priekšsēdētāju ievēlēta bijusī ekonomikas ministre, Saeimas deputāte Ilze Indriksone.

Par Indriksoni balsoja 243 kongresa delegāti, pret bija 25 delegāti, četras vēlēšanu zīmes bija nederīgas.

Kongresā tika mainīti arī partijas statūti, kas paredz, ka turpmāk partijas priekšsēdētāju ievēlēs uz diviem gadiem nevis vienu, kā tas bija līdz šim.

Apstiprināta arī jauna partija valde, kurā strādās Indriksone, Uģis Mitrevics, Jānis Vitenbergs, Nauris Puntulis, Ināra Mūrniece, Jānis Grasbergs, Edmunds Teirumnieks, Edgars Kristaps Rupeiks, Artūrs Butāns, Jānis Dombrava, Raivis Dzintars, Rihards Kols, Ģirts Lapiņš, Dainis Locis, Imants Parādnieks, Edvards Ratnieks un Roberts Zīle.

Atklājot kongresu, līdzšinējais partijas vadītājs Raivis Dzintars atgādināja par pirmsākumiem viņa izveidotajai jauniešu organizācijai "Visu Latvijai!", kas vēlāk kļuva par vienu no Nacionālās apvienības dibinātājām. Viņš atzina, ka NA un pirms tam "Visu Latvijai!" vairāk nekā 20 gadu garumā ir bijis kas vairāk par darbu, amatu vai sabiedrisku aktivitāti. Līdzšinējais NA priekšsēdētājs pateicās partijas biedriem un atbalstītājiem, kas tic latviskas Latvijas ideāliem un spēj vienoties kopīgiem mērķiem.

Dzintars uzsvēra, ka par spīti latviešiem nereti raksturīgajam individuālismam, NA izdevies daudzus gadus nodrošināt, ka Latvijā ir viena un vienota nacionāli konservatīva partija.

Organizācija esot ar pietiekami lielu iekšējo daudzveidību, tomēr spējīga vienoties, sadarboties un sasniegt rezultātus. "Citi ir nākuši un gājuši, mēs turamies stabili un stipri," lepojās Dzintars.

Viņš atgādināja, ka partiju popularitātes reitingos NA ilgstoši ir topa augšgalā, bet jaunākie reitingi rāda, ka tā ir visaugstāk novērtētā partija. "No stabilām un labām pozīcijām mums ir jāsper nākamais solis uz uzvarošām pozīcijām. Ir citi apstākļi, kuros šie vārdi skanētu skaļi, bet šodien es ar pārliecību varu teikt: nacionāli konservatīvo spēku valdīšana ir Latvijas kā neatkarīgas un latviskas valsts ilgtermiņa pastāvēšanas jautājums," uzsvēra Dzintars.

Indriksone, uzrunājot kongresa dalībniekus pēc ievēlēšanas priekšsēdētājas amatā, uzsvēra nepieciešamību stiprināt Latvijas ekonomiku.

"Latvija ir mūsu mājas, kur spēks slēpjas gan kultūras bagātībās, gan cilvēkos, kas šeit dzīvo un strādā. Mūsu nacionālais mantojums un latviešu valoda ir pamats, kas nodrošina mūsu identitāti un lepnumu būt latviešiem," teica Indriksone.

Lai šis mantojums ne tikai saglabātos, bet arī turpinātos nākamajās paaudzēs, ir jāveido stipra ekonomika, kas nodrošina ikvienam labklājību un drošību, uzsvēra politiķe. "Lai Latvija ir vieta, kur ģimenes vēlas palikt vai atgriezties un audzināt savus bērnus, kur reģioni attīstās līdzvērtīgi pilsētām un kur ikviens iedzīvotājs jūt, ka viņa darbs un dzīve šeit ir novērtēti. Un tā ir kopējā atbildība un uzdevums - veidot stipru, pašpietiekamu un vienotu valsti, kur ikviens jūtas novērtēts un drošs par savu un savu bērnu nākotni," pauda Indriksone.

Saskaņā ar NA statūtiem, kongresā ievēlēts jauns partijas valdes sastāvs un valdes priekšsēdētājs, kā arī ētikas un revīzijas komisiju pārstāvji.

Kā vēstīts, uz partijas priekšsēdētāja amatu šogad nekandidēja ilgadējais partijas vadītājs Raivis Dzintars. Šim amatam NA valde bija vienbalsīgi izvirzījusi Saeimas deputāti, bijušo ekonomikas ministri Indriksoni.

Dzintars partiju vadīja kopš tās izveidošanas 2010.gadā. Dzintars šoruden vēstulē partijas biedriem skaidrojis, ka pieņēmis lēmumu šā gada kongresā nekandidēt uz partijas priekšsēdētāja amatu, vienlaikus paužot gatavību strādāt NA valdē.

Dzintars novembra sākumā sociālajos tīklos tika pavēstījis, ka ir nokārtojis eksāmenu un ieguvis Eiropas Psihoterapijas asociācijas atzītu sertifikātu, kas ļauj nodarboties ar terapeitisko praksi geštaltterapijā.

Savukārt Indriksone ir uzsvērusi, ka NA vadības maiņa neesot saistīta ar šķelšanos partijā. Politiķes vērtējumā, partijas vadības maiņa būšot solis virzienā uz to, lai NA kļūtu var vadošo partiju un vadītu valdību.

Politika

Politiskās pārmaiņas, kuras iezīmēja autokrātu ass izveidošanās nosacītajos antiRietumos (Putins, Sji, Kims, Teherānas teokrātija) un Donalda Trampa uzvara ASV prezidenta vēlēšanās, liecina par tektoniskām izmaiņām globālajā politikā. Pasaule strauji mainās, un tā arvien vairāk nelīdzinās tai, kādu to redzējām agrāk.

Svarīgākais