Saeima šodien, izskatot priekšlikumus nākamā gada budžetam, noraidīja opozīcijas ierosinājumu paredzēt 12 miljonus eiro pedagogu jaunā darba samaksas modeļa ieviešanai.
Pašlaik budžeta projektā tam rezervētais finansējums nākamā gada četriem mēnešiem ir trīs miljoni eiro, savukārt frakcija "No sirds Latvijai" aicināja tam paredzēt 12 miljonus eiro. Līdzīgu priekšlikumu no frakcijas "Saskaņa" deputāti noraidīja arī vidējā termiņa budžeta ietvaram.
Parlamentārietis Arvīds Platpers (NSL) akcentēja, ka ieguldījumi izglītībā palīdz sasniegt ekonomisko izaugsmi. Viņš uzsvēra, ka skolotājiem nozīmīgi jāpaaugstina algas un tas palīdzēs piesaistīt cilvēkus šai profesijai. Deputāts Ņikita Ņikiforovs (S) debatēs uzsvēra, ka 12 miljoniem jābūt ierakstītiem valsts budžetā, nevis jādod tikai solījums, ka līdzekļi tiks atrasti vēlāk.
"Mēs visi jau daudzas reizes esam dzirdējuši, ka ir izstrādāti un Izglītības un zinātnes ministrijā apstiprināti divi jauni pedagogu atalgošanas modeļi un pašlaik notiek to modeļu aprobācija vairākās Latvijas skolās. Līdz ar to mēs uzskatām, ka politiskais lēmums par to, ka no 2015.gada 1.septembra mums būs jauns modelis, kā mēs maksājam naudu pedagogam, ir pieņemts," pauda Ņikiforovs.
Kā ziņots, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi divus iespējamos pedagogu darba samaksas modeļus. Viens no tiem paredz pašreizējā modeļa "Nauda seko skolēnam" pilnveidi, savukārt otrs - pāreju uz pilnas slodzes darba laiku.
Jaunā pedagogu darba samaksas modeļa aprobācija jau ir sākusies, un pedagogi, kā arī IZM bija norādījusi, ka jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanai nepieciešams papildu finansējums. Pretējā gadījumā tas var tikai pasliktināt pedagogu darba samaksas situāciju.
Nevienojoties par atalgojuma jautājumu, pedagogi plāno streikot.